Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Devlet aracılığıyla kamuya atanmak istiyoruz”

Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, atama bekleyen eski Uzman Çavuşlar olarak tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istediklerini belirtit. Gündeşli, “Bizi görmezden gelmeyin lütfen” dedi.

“Devlet aracılığıyla kamuya atanmak istiyoruz”

Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, yaptığı açıklamada, atanamayan eski Uzman Çavuşların mağdur olduklarını belirtti.

Atama beklediklerini belirten Mustafa Gündeşli, 3269 Sayılı Kanun ile TSK’da Uzman Çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahramen eski Uzman Çavuşlar olduklarını ifade etti. Mustafa Gündeşli açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar Referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce Eski Uzman Çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor. Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, sonda olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce Uzman Çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istiyoruz. Bizi görmezden gelmeyin lütfen. Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın. Çocuklarımızın isteklerini bizlerde almak istiyoruz. Sesimizi duyun artık aile bütünlğüümüz kalmadı bize yardım edin destek verin lüften.”