Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Diyarbakır AK Parti İl Başkanı Kim Oldu

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevine, Mehmet Raşit Ocak atandı.

Diyarbakır AK Parti İl Başkanı Kim Oldu

diyarbakır ak parti il başkanı kim oldu

Yaklaşık 3 aydır vekaleten yürütülen AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevine, Mehmet Raşit Ocak atandı.

AK Parti’nin Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın yaklaşık 3 ay önce görevden alınmıştı. Aydın’dan boşalan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevini Raşit Ocak vekaleten yürütüyordu. AK Parti Genel Merkazi tarafından uzun süredir beklenen atama gerçekleştirildi. Yerel seçimler yaklaşırken Diyarbakır’dak iAK Parti İl Başkanı olarak birçok kişinin adı geçiyordu. AK Parti’nin Ankara’daki merkezine mülakat için çağrılan İl başkan adayları arasında görevi vekaleten yürüten Raşit Ocak da yer almıştı.
Ocak’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti Diyarbakır İl Başkanı olarak atandığı öğrenildi.

Avukat olan Mehmet Raşit Ocak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet RAŞİT OCAK KİMDİR?

1973 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1991 yılı Manisa İmam Hatip Lisesinden, 1995 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılı ile 1999 yılları arasında Diyarbakır’da serbest Avukatlık yaptı. 1999 yılında Avukatlık Mesleğine ara verdi. ilaç Sektöründe çalışmaya başladı. 2010 yılına kadar Abdi İbrahim ilaç Firmasında Bölge Müdürü olarak yöneticilik yaptı. 2010 yılında 2012 yılının sonuna kadar da Allergan ilaç firmasında hem Diyarbakır’da hem de Ankara’da Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü. 2013 yılından İlaç firmasından ayrılarak serbest avukatlık yapmaya devam etti. 2018 yılında yapılan Arabulucu sınavını kazanarak Arabuluculuk yapmaya hak kazandı. Serbest Avukatlık yanında Arabuluculuk yapmaya devam ediyor.

2015 yılında yapılan Kongre ile Ak Parti Yönetiminde görev aldı. 2015 yılı seçimler nedeni ile il Seçim İşleri Başkan yardımcılığı, SKM yönetiminde, il Hukukçusu ve il Eğitmeni olarak görev yaptı. 2016 yılında il Tanıtım Medya Başkanlığı görevine getirildi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 27 gün devam eden programların yöneticiliğini yaptı. 2021 yılında girdiği il yönetim kurulu üyeliğinde il Seçim işleri Başkanı, il teşkilat başkanı ve il Siyasi ve Hukuki işler Başkanı görevlerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından il Başkanlığı görevine getirildi. Evli ve 3 Çocuk babası.