“Doğalgaz sözü yerine getirilmedi”

“Doğalgaz sözü yerine getirilmedi”

CHP Sinanpaşa İlçe Başkanı Ahmet Demir, Sinanpaşa Belediye Başkanı
Erdal Karaman ile belde Belediye Başkanlarının, AK Parti İlçe Başkanı’nın
ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda yaptıkları açıklamaların ardından
herhangi bir girişimde bulunmadıklarını iddia etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığında dün öğleden sonra Sinanpaşa İlçe Başkanı Ahmet Demir basın toplantısı düzenledi.
“CHP GÜNEY’DE HAZİRAN AYINDAKİ SEÇİME HAZIRLANIYOR”
İlçe Başkanı Ahmet Demir, ilçesinin toplamda 39 bin 800 nüfusu bulunduğunu, 9 belde ve 26 köyden oluşan bir ilçe olduğunu söyledi. Son alınan kararla köy statüsündeki Güney Beldesi’nin eskiden olduğu gibi beldeye dönüştüğünü hatırlatan Demir, “Son alınan kararla köy olan Güney yeniden belde olmuştur. 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Güney beldesinde ki Belde Başkanlığı seçiminin çok büyük önem arz etmektedir. Çalışmamızı buna göre yapmaktayız.” dedi.
“ÇİFTÇİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR”
Sinanpaşa İlçesi’nin ağırlıklı olarak geçim kaynağının tarım ve hayvancılığa dayandığını belirten Demir, “İlçemizin geçim kaynağını tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. Ancak gübre, mazot, ilaç ve tohum fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı son yıllarda pek çok tarım alanı ekilmemekte olup ekilen yerlerde de çiftçimiz emeğinin karşılığını alamamaktadır.” diye konuştu.
Ahmet Demir, Sinanpaşa İlçesi’nde hizmete açılan Kadın Kültür Evi’nden sadece iktidar partisi AK Partili kadınların yararlandığını, diğer kadınların soyutlanarak buranın AK Parti’nin çalışma bürosu haline dönüştüğünü iddia etti. Demir şöyle konuştu: “İlçemizde Kadın Kültür Evi açılmıştır. Ancak burası AKP’nin çalışma bürosu haline gelmiştir. Buradan sadece AKP’li kadınlar faydalamaktadır. Diğer kesim soyutlanıp ayrımcılık yapılmaktadır.”
“DOĞALGAZ VE KAPALI PAZAR YERİ SÖZÜ YERİNE GETİRİLMEDİ”
CHP İlçe Başkanı Ahmet Demir, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ile belde Belediye Başkanlarının, AK Parti İlçe Başkanı’nın ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda söz aldıkları açıklamasından sonra herhangi bir girişimde bulunulmadığını ifade etti. Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Sinanpaşa İlçesi’ne doğalgaz getirme sözü sadece propaganda aracı olarak kaldı. Geçmişi olan ilçe pazarının kapalı pazar yerine dönüştürülmesi yönünde söz verilmişti. Tüm gıdalar her türlü mikrop ortamına açık durumda olan mevcut pazarımızda halkın sağlığı kötü etkilenmektedir. Sinanpaşa ilçe merkezi başta olmak üzere belde ve köylerin kanalizasyon ve atık su şebekeleri harabe durumundadır. Kanalizasyon suları mutelif yerlerde akarçaylara karışmakta ve insan sağlığını etkileyen kötü kokular yaymaktadır. Bu durum önemli bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Ama ilgilenen yoktur.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi