Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dolandırıcıların Yeni Yöntemi

Otomobil sahipleri dikkat… Bu yolla dolandırmayı deniyorlar

Otomobil sahipleri dikkat... Bu

Antalya’da, otomobillerin camlarına Antalya Büyükşehir Belediyesi adına barkodlu “Park cezası uygulaması” yazılı kağıtlar bırakıldı. Ancak, Antalya Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili herhangi bir uygulamasının olmadığını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, son günlerde vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, araç camlarına bırakılan kağıtlarda “Park ceza uygulaması, park cezanızı ödemek için QR kodu taratınız” yazısıyla belediye adı ve logosunun kullanıldığına dair duyuru yaptı. Ancak, belediye tarafından böyle bir uygulamanın olmadığı ve söz konusu kağıtların dolandırıcılık amaçlı olduğu belirtildi. Bu tür sahte bildirimlere karşı dikkatli olmak ve resmi kurumdan doğrulama yapmak önemli. Dolandırıcılık durumlarında yetkililere bilgi verilmesi gerekiyor.

ANTALYA BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, belediyenin park cezası alınmasına yönelik herhangi bir QR kodlu uygulamasının bulunmadığı vurgulanarak, “Büyükşehir Belediyemizin park cezası alınmasına dönük QR kodlu bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu tür uygulamalar kötü niyetli insanlar tarafından vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle bu notu bırakan kişi veya kişileri tespit etmeniz halinde lütfen derhal emniyet güçlerine bildirin. Tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ediyoruz” denildi.