DOLAR 16,6760 -0.07%
EURO 17,5319 -0.19%
ALTIN 975,83-0,01
BITCOIN 336302-2,41%
Afyonkarahisar
17°

PARÇALI BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DOST KİM ? DÜŞMAN KİM?

ABONE OL
15 Ekim 2019 13:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçen hafta Perşembe itibariyle ulusal güvenliğimizin korunması amacıyla Suriye sınırımızda PKK-YGG/PYD, DEAŞ ve bilumum terör örgütlerine karşı “Barış Pınarı’’ olarak adlandırılan askeri harekatımız başladı.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’a verdiği direktifle başlayan harekatta hedefin, amacın sadece terör unsurları olduğu ve yaklaşık 30 km derinliğe inilerek güvenli bir bölge oluşturmak ve oluşturulan bu güvenli bölgeye de ülkemizde barınan yaklaşık 3.5 milyon Suriyeli göçmenin güvenlikle ülkelerine dönmelerini sağlamak olduğu belirtildi.
Kahraman ordumuz, tarihin kendisine yüklediği ağır sorumluluk ve şerefle emri aldığı ilk andan itibaren kahramanca, atalarından aldığı cesaret ve ferasetle terör örgütlerinin girilemez dedikleri sözde kaleleri başlarına yıkmaya başladı.
Anadolu’da bir söz vardır; “Uyuz itin kuyruğuna basarsanız sesi ağzından çıkar’’ diye. Nitekim bu sözü doğrulayan gelişmeler de harekatın başladığı ilk dakikalardan itibaren dünya gündemine flash haber olarak geçmeye başladı.
Medeniyetin beşiği (!) olarak addedilen Avrupa, bu harekatı işgal olarak niteledi ve AB’yi Türkiye’nin harekatı durdurması için baskı yapmaya davet etti. Kendileri asırlardır gittikleri yerlere barış, demokrasi,kardeşlik (!) götüreceklerini iddia edip, kan ve gözyaşından başka bir şey götüremediklerinden olacak ki Şanlı Türk ordusunu da kendileri gibi zannetmişlerdir ama unuttukları şey; tarihin geçmişine kısa bir yolculuk yapacak olsalar Türk Milleti’nin tarihin hiçbir döneminde işgalci olduğunu göremeyecek, bu gerçek tokat gibi yüzlerine çarpacaktır.
AB’de Türkiye’ye karşı kınamayı bir tek Macaristan veto etti. Bu harekatı haklı bulan Macaristan Avrupa’nın Siyonist uşaklarına karşı gurur duyulacak bir tepki göstermiştir.
Konuyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AB ülkelerini sert bir dille eleştirdi ve “Bize işgalci derseniz tüm Suriyeli göçmenleri kapıları açarak ülkelerinize göndeririz” deyince şu ana kadar sesleri çıkmaz oldu.
– Şimdi sormadan edemiyor insan, acaba çok önceleri kapılar açılsa da bu kadar göçmen Avrupa ülkelerine gönderilseydi diye. –
Avrupa kendinden bekleneni yaptı ve terör örgütlerinin yanında yer aldı. Peki Araplara ne demeli? AB’ye paralel olarak Arap Birliği de -Katar hariç- harekatı eleştirdi ve harekatın sonlandırılması çağrısını yaptı. Filistin dahil, Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm Arap ülkeleri bu çağrıyı destekledi.
Yıllardır her platformda desteklediğimiz Filistin, kutsal topraklara olan saygımızdan dolayı ölen kralları için 3 günlük yas ilan ettiğimiz Suudi Arabistan siyonizmin kucağına düşmüş vaziyette ihanette sınır tanımadı. Gerçi bu şaşılacak bir şey değil çünkü tarihin tozlu sayfalarında gerçekleştirdikleri ne ilk ihanet olmuştur ne de son olacaktır.
Bu gelişmeleri değerlendirdiğimizde bir tarafta Hristiyan ve harekata destek veren Macaristan ve diğer tarafta ise Siyonist Avrupa’yla birlikte hareket eden sözde din kardeşlerimiz dediğimiz Arap dünyası.
Acaba hangisi dost? Hangisi düşman? Ben işin içinden çıkamadım, karar sizlerin.
***
Seçildiği günden beri halkın içinden çıkmayarak, toplumsal ve memleket meselelerinde her zaman halkla hareket eden ve halkın başkanı olarak gönüllerde taht kuran Zeybek Başkan, harekata destek amacıyla tüm işyerlerine asılmak üzere Türk Bayrağı hediye etti. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde Zeybek başkanın hareketi halktan büyük takdir topladı ve dağıtılan bayraklarla şehir merkezi ışıl ışıl bir hal aldı. Afyonkarahisar halkı her daim Şanlı ordumuzun yanında olduklarını belirttiler ve zaferle dönmeleri için dualarda bulundular.
***
Rabbim tüm askerlerimize muvaffakiyetler nasip etsin ve hiçbirinin ayağına taş değdirmesin inşallah.
Son olarak Ozan’ın dediği gibi: “Allah Türk’e yar olsun, garipler, mazlumlar kurtulsun.’’
***
Selam ve Saygılarımla…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.