Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DPÜ GSF Özel Yetenek Sınavları tamamlandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinin 2023 Yılı Özel Yetenek Sınavları sona erdi.

DPÜ GSF Özel Yetenek Sınavları tamamlandı

Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Güzel Sanatlar Fakültesinin sınıflarında düzenlenen sınavlara katılan 587 aday, 2023-2024 Akademik yılında fakültenin kabul edeceği 140 öğrenciden biri olmak için ter döktü.
Sınava verilen arada sınıfları ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, adaylara hitaben yaptığı konuşmada, “ Sanatçının, yetenekli kişinin, yeteneğini bilip ısrarcı olması çok önemli. Sizler de ısrar ederek çalışarak çok büyük sanatçı olabilirsiniz. Benim sizlerden ümidim dünya çapında sanatçı olmanız. Bunun ilk adımını burada attınız. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

“Yetenek Allah vergisidir, doğuştan gelir”
Daha sonra öğrenci adaylarının aileleri ile de görüşen Rektör Kızıltoprak, ”Yetenek Allah vergisidir, doğuştan gelir. Sizin evlatlarınız seçkin ve yetenekli insanlar. Sizin çocuklarınız emsallerinden farklılar. Doğuştan gelen özellikleri onları farklı kılıyor. Evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Burada 140 kontenjanımız var ama bunun beş katından fazla müracaat var. Bu demek değil ki geride kalan öğrenciler zayıf, başarısız, hayır öyle değil. Gelecek sene veya başka bir sınavda başarılı olacaklardır. Çocuklarımıza şans verelim. Yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlayalım. Onların umudunu kırmayalım, sevgimizi eksik etmeyelim. Sizin ve çocuklarınızın yanındayız. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum, bahtları açık olsun. Sizleri de tebrik ediyorum, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Güzel Sanatlar Fakültesinin Özel Yetenek Sınavlarının sonuçları, sınav jürisinin değerlendirmesinin ardından fakültenin internet sitesinden duyurulacak. Adaylar kayıt süreciyle ilgili detaylı bilgiye fakültenin internet sitesi ve sosyal medya sayfalarından ulaşabilecek.