Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünyanın Gizli Hazinesini Tanıyın

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Genç Ofisler tarafından düzenlenen ”Uluslararası Kültür Buluşması” bu ay Afrika tanıtıldı

Gençlik ve Spor İl

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde bulunan Genç Ofisler, “dünyanın gizli hazinesi” olarak bilinen Afrika kıtası tanıtıldı. Programda Afrika’nın yöresel kıyafetleri, yemekleri ve müzikleri tanıtıldı. Programa, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Ertürk, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker ve AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Arslan katıldı.Programda Afrika’ın tarihi, kültürü ve halkın yaşantısına ait sunum yapıldı. Ardından Afrika’ya özgü geleneksel dans gösterisi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Dünyanın Gizli Hazinesini Tanıyın

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Ertürk, etkinlikte yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası Kültür Buluşması, farklı kültürleri bir araya getirerek bizlere dünyayı tanıma fırsatı sunuyor. Afrika’nın zengin kültürel mirasını tanımak ve öğrencilerimizin bu deneyimi yaşamasını sağlamak bizim için büyük bir mutluluk. Gençlerimizin farklı kültürleri tanıyarak hoşgörü ve anlayışlarını artıracağına inanıyorum. Bu tür etkinliklerin devamını diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Dünyanın Gizli Hazinesini Tanıyın

Afrikalı öğrenciler Afyonkarahisar ve üniversite hakkındaki duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğin dans gösterileri bölümü büyük ilgi gördü. Geleneksel Afrika dansları izleyicilerle buluştu. Gösteriler, izleyiciler tarafından alkışlandı.  Afrika tanıtım standında sunulan yöresel şerbetinin ikram edildiği etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Dünyanın Gizli Hazinesini Tanıyın