Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eczacı Odası’nda bugün genel kurul yapıldı, yarın seçim var

33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası’nın genel kurul toplantısı bugün yapıldı. Oda yönetimi için seçim ise yarın yapılacak.

Eczacı Odası’nda bugün genel kurul yapıldı, yarın seçim var

33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası’nın genel kurul toplantısı 16 Eylül 2023 Cumartesi günü öğleden sonra Oda da yapıldı. Mevcut Oda Başkanı Alper Pehlivanlı’nın başkan adayı olduğu seçim ise yarın 9.00-17.00 saatleri arasında Oda da gerçekleştirilecek.

33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Eczacı Alper Pehlivanlı, Kocatepe Gazetesi muhabirine genel kurul toplantısı öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eczacı Odaları 6643 Sayılı Türk Eczacıları Birliği Kanunu ve anayasanın 135. maddesi gereği kurulan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır. Afyonkarahisar Eczacı Odası ise 1990 yılında kurulmuş günümüzde 367 üyesi ve 254 eczanesiyle Afyonkarahisar’da halkımıza sağlık hizmeti vermektedir. Genel kurullar odalarımızın içerisinde bulunduğu durumu irdelememizi sağlayan fikirlerin konuşulduğu, yönetim kurullarının çalışmalarının da tartışıldığı bizlerin de aslında demokrasi kültürümüze de katkı sağlayan odalar için önemli toplantılardır. Bugün odamızın seçimli genel kurul toplantısını icra ediyoruz. Yarın da önümüzdeki 2 yıl için yetkili kurulların seçimini oy verme işlemini gerçekleştireceğiz. Atatürk, ‘Bir hedefe doğru ilerlerken kişisel düşünce ve çıkarları bir yana bırakarak el ele vermek icap eder. Başarının sırrı budur.’ der. Bu işbir ekip işidir. Bizler de ben ve ekibim Atatürk’ün bu sözleriyle hareket ederek Afyonkarahisar’da bilgi ve tecrübemizle hem odamızı hem de eczacılık hizmetlerini ve de mesleğimizi daha iyi noktalara getirebilmek için önümüzdeki dönemde de görev almak istiyoruz. Seçimli genel kurulumuzun Afyonkarahisar’a ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum.” Genel kurul toplantısı 33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Eczacı Alper Pehlivanlı’nın açış konuşmasıyla devam başladı. Genel kurul divanı Eczacı Müjgan Aydın’ın başkanlığında oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından genel kurul gündemine geçildi. >> Kocatepe Haber Merkezi’nin ÖZEL Haberi