Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ege’de Yeni Bir Dönemin İlk Adımlarını Atacağız”

CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, 31 Mart seçimlerinde parti örgütlerinin fedakârca çalışarak büyük bir başarının altına imza attığını söyledi. Erhan, “İzmir’de ki değerlendirme toplantımızda, bize yapılacak sunumlar ve fikir alışverişlerinden sonra, Ege’de yeni bir dönemin ilk adımlarını atmış olacağız.” dedi.

CHP İl Başkanı Faruk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, partisinin İzmir İl Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen CHP Ege İl Başkanları Toplantısına katıldı.
CHP Ege İl Başkanları Toplantısı hakkında bilgi veren CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Ege Bölgesinin tamamını kırmızı renge büründürmüş, halkın çok uzun süredir beklediği, halktan yana belediyecilik anlayışını örgütleri ile birlikte tüm Ege’ye yayan, Ege Bölgesinin CHP İl Başkanları olmaktan memnun olduklarını vurguladı.

“KIPKIRMIZI BİR EGE HARİTASI ÇIKARDIK”

Başkan Erhan, toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “En başta ifade etmemiz gerekir ki, bizlerin bu gururu yaşanmasında, halkımızın özlediği belediyecilik anlayışına kavuşmasında ve CHP’nin Türkiye’nin birinci partisi olmasındaki en büyük pay ve emek, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e aittir. Sayın Genel Başkanımızın kurmayı başardığı Türkiye İttifakını, bizlerde İzmir’de, Denizli’de, Muğla’da, Aydın’da, Manisa’da, Afyonkarahisar’da, Kütahya’da, Uşak’ta ve Ege’nin bir parçası olarak gördüğümüz Balıkesir’de kurduk ve ortaya kıpkırmızı bir Ege haritası çıkarttık. CHP örgütlerimiz fedakârca çalıştı ve bu büyük başarının altına imza attı. Ancak hiç şüphe yok ki, Ege’de yakalanan bu tarihi başarının altındaki en önemli imza Egelilerin’dir, halkımızındır. İzmir’de ki değerlendirmeler, bize yapılacak sunumlar ve fikir alışverişlerinden sonra, Ege’de yeni bir döneminde ilk adımlarını atmış olacağız.”

“31 MART’TA Kİ DEĞİŞİM RÜZGÂRI GÜÇLENİYOR”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “31 Mart’ta güçlü esen değişim rüzgârı kesilmedi, aksine daha da güçleniyor. Bu rüzgâr farklı çalışma yöntemlerini, halka daha çok kulak vermeyi, dayanışmayı büyütmeyi getiriyor bizlere. Halkımız, kendisini halktan üstün gören tavırdan, halkın kaynaklarının eş-dost-yandaş arasında paylaşımından, şatafat ve israf belediyeciliğinden ve kibirden kurtuluşun adresini, CHP olarak görmeseydi, bugün bu başarıdan söz edilemezdi. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte başlayan ve dalga dalga Türkiye’yi saran değişim rüzgârı, Ege bölgesi ve ülkemizin dört bir köşesinde estiyse, milletimiz ve milletimizin partimize olan inancı sayesindedir. Ege bölgesi, doğasıyla, duruşuyla, cumhuriyete, bayrağına ve Atatürk’e bağlı olan, aydınlık yüzlü insanlarıyla, dünyanın en güzel coğrafyasında yer almaktadır. Tüm halkımız şuna inansın ki, bu güzellikler ve bağlı olduğumuz tüm kutsal değerlerimiz emin ellerdedir. Vatandaşlarımızın partimize ve belediye başkanlarımıza emanet ettikleri illerimiz, ilçelerimiz ve beldelerimiz, bizim onurumuz ve namusumuzdur. Bu vatanın her karış toprağına canımız pahasına nasıl sahip çıktıysak, partimizin kazandığı her belediyeye de öylesine sahip çıkacağız. Hepimiz bilmekteyiz ki, özellikle iktidar partisinden alınan belediyeler tahminlerin ötesinde borç yüküyle devredilmiştir. Bölgemizde de bu durum farklı değildir. Ancak bizim belediye başkanlarımız, şeffaflık gereği bu borçları halkımızla paylaşsa da, bu borçlar onları durduramayacaktır.”

“Ege’de Yeni Bir Dönemin İlk Adımlarını Atacağız”
“HALKIMIZIN BEKLEDİĞİ YÖNETİMİ SERGİLEMEMİZ GEREKİYOR”

Başkan Erhan, şunları kaydetti: “Tüm Belediye Başkanlarımız sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda, kimseyi ayırt etmeden hizmet etmeyi, insanlarımızın hanesini ve sosyal yaşamını rahatlatacak projelere imza atmayı sürdüreceklerdir. Ülkemizi içinden çıkılmaz bir ekonomik krize, belediyelerimizi şatafata ve yandaşlara aktardıkları kaynaklarla borç batağına sürükleyen AKP iktidarının, halkımıza yaşattığı bu yokluk ve yoksulluk düzenine önce yerel yönetimlerimizle, çok yakında da genel iktidarı kazanarak son vereceğiz. Bu yolda, özellikle Ege Bölgesinde hem belediyelerimiz hem de örgütlerimiz arasında büyük bir dayanışma sergilemeye kararlıyız. Ege insanının üretkenliğini, mücadele azmini, yardımlaşma geleneğini bizler bugünkü toplantımızla daha da büyüteceğiz. Tüm Türkiye’deki CHP il başkanlarının tek derdi vardır. O da, dertsiz kedersiz huzur içinde bir Türkiye’dir. Bizlerin, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde, bu hedefe ulaşacağımıza olan inancı tamdır. Ege bölgesi il başkanları olarak, bugün kıpkırmızıya bürünen Ege haritasını, tüm Türkiye’de yaşayabilmek için bir aradayız. Biliyoruz ki, hepimiz kendi il ve bölgelerimize sahip çıkarsak, belediyelerimizin hizmetleri ile birlikte halkın emanetine sahip çıkarsak, iktidar çok yakındır. Ama her şeyden önce halkımızın beklediği yönetimi sergilememiz gerektiğinin farkındayız. Bizler bugün Ege İttifakının birer üyesi olarak, İzmir’den tüm memlekete şu mesajı veriyoruz. Çok çalıştık ve kazandık. Ama kazanmakla yetinmeyeceğiz. Asıl kazanan halkımız oluncaya, tüm bölge halkımızın gönlüne dokununcaya, dertlerine derman oluncaya ve aldığımız her oyun karşılığını hizmet olarak verinceye kadar durmayacağız. Daha çok çalışacağız, Ege Bölgesi ve Türkiye İttifakını çok daha büyüteceğiz. Ege’ye ve Türkiye’ye sözümüz olsun.”