“Eğitim Bir Sen Afyon’un en çok üyesi olan sendikasıdır”

“Eğitim Bir Sen Afyon’un en çok üyesi olan sendikasıdır”

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim iş kolunda sendikasının Afyonkarahisar’da en çok üyeye sahip sendika olduğunu açıkladı

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube’nin İşyeri Temsilcileri Toplantısı ve Genişletilmiş Şube Divan Toplantısına katıldı. Toplantıda; İşyeri Temsilcileri Toplantısı ve Şube Divan Toplantısına şube yönetim kurulu üyeleri, kadınlar komisyonu, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri ile 17 ilçe yönetim kurulu üyeleri ve merkez ilçe işyeri temsilcileri de hazır bulundu.
“SİSTEM TAMAMEN DEMOKRATİKLEŞMELİ”
Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan toplantının açılışı konuşmasını gerçekleştirdi. Aziz Türk Milletinin darbelerle giydirilmek istenen deli gömleğini, 12 Eylül referandumuyla bir daha asla giymeyeceğini gösterdiğini belirten Arslan, “Demokrasisine ve geleceğine sahip çıkan, her türlü karanlık darbe girişimine ‘Dur’ diyen bu millet, yıllardır özlemini duyduğumuz demokratik bir anayasayla darbeler döneminin tamamen kapatılmasını bekliyor. Ayrıca 12 Eylül kalıntısı tüm kanun, karar, tüzük ve yönetmelikler kaldırılmalı, sistem demokratikleştirilmeli.’’ dedi.
“AFYON’DA EN ÇOK ÜYE EĞİTİM BİR SEN’DE”
Mustafa Arslan, üye sayısı olarak Afyonkarahisar da en çok üyeye sahip ve istikrarlı büyümesi devam eden tek sendika olduklarını açıkladı. Arslan şöyle konuştu: “Bulunduğumuz konum itibarıyla elde ettiğimiz başarılarla yetinemeyiz. İnsanların gönlüne dokunmaya, çalışanların haklarını savunmaya, emeğin değer ve karşılık bulması için daha fazla gayret etmeye devam etmeliyiz. Elde edilen başarılardaki büyük katkılarında dolayı tüm ilçe teşkilatlarımıza, işyeri temsilcilerimize, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimize, kadınlar komisyonumuza teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz Rabbim kardeşliğimizi daim kılsın inşallah.”
“NENE HATUN’LARIN ŞERİFE BACILARIN KEMİKLERİ SIZLATILIYOR”
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Balıkesir’in Edremit İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü törenindeki gösteriyle büyük bir skandala imza atıldığını belirtti. Karaman şunları söyledi: “Törende, zincire vurulmuş çarşaf içindeki bir kadının, etrafındaki efelerin zinciri çıkarmasıyla ‘Çarşaftan kurtarılması’ mizanseni sahnelenmiştir. Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşu kutlamasında yaşanan bu hadiseyi münferit bir olay ya da sembolik bir anlatımın yanlış anlaşılması olarak görmek mümkün değildir. Bu olay ülkemizde maalesef hala toplumun değerlerine saygı göstermekten uzak köhne zihniyetin varlığının göstergesidir. Sizler kurtuluş günlerinde ‘gelenek’ haline getirdiğiniz bu rezilliklerle kurtuluş mücadelesi veren Nene Hatunların, Şerife Bacıların kemiklerini sızlatıyor onların bu millete bıraktığı emanete ihanet ediyorsunuz. Açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz: Bizler bu hadsizliğinize ve zorbalığınıza asla geçit vermeyeceğiz.”
“PCR TESTİ DAYATMASI KABUL EDİLEMEZ”
PCR testi uygulamasına değerlendiren Karaman, “Eğitim çalışanlarına PCR testi dayatılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu tür hukuka ve kanuna aykırı yaptırımlara tabi tutulan, tutulmaya kalkışılan üyelerimizin yanında olacak, onlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Üyelerimizin PCR testi ya da aşılarını tamamlamadıkları gerekçesiyle görevlerini yapmalarına engel çıkarılmasına karşı sendika olarak gerekli hukuki adımları atacağız. Bir buçuk yılı aşkın bir süredir salgınla mücadele edilmektedir. Okullarımız uzun bir aradan sonra yeniden açıldı. Yüz yüze eğitimin devam etmesi için tedbirlere riayet edilmeli, bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Öğretmen açığı bir an önce kapatılmalı, yeni sorunları beraberinde getiren sözleşmeli istihdama son verilerek atamalar kadrolu yapılmalı, mesleğin itibarını düşüren ücretli öğretmenlikten vazgeçilmelidir. Temizlik ve benzeri sorunların yaşanmaması için hizmetli sayısı artırılmalıdır. Yetkililer mevcut sorunları çözmek için uğraşmalı, yeni sorunlar üretmek için değil.” Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi