DOLAR 18,8089 0%
EURO 20,4536 0.05%
ALTIN 1.168,510,33
BITCOIN 4458831,98%
Afyonkarahisar

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKAL yeniden “nitelikli okul” olmak istiyor

AKAL yeniden “nitelikli okul” olmak istiyor

ABONE OL
28 Mart 2022 23:11
AKAL yeniden “nitelikli okul” olmak istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar’ın eğitimde önemli marka okullarından bir tanesi olan Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi (AKAL) Nitelikli Okular Listesi’nde
yer alamamanın üzüntüsünü yaşıyor

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017-2018 Eğitim öğretim yılında uygulamaya koyduğu “Merkezi Sınavla Nitelikli Okullara Öğrenci Yerleştirilme” sistemi gereği,AKAL’ın (Kocatepe Anadolu Lisesi) maalesef, açıklanan “Nitelikli Okullar Listesi”nde yer bulamadığını belirten AKAL Okul Aile Birliği Başkanı Nermin Doğrusoy, “2017-18 eğitim öğretim yılına kadar merkezi sınavla öğrenci alan Kocatepe Anadolu lisesinin tekrar merkezi sınavla öğrenci alan proje okulu listesine dahil edilmesi ilimizde eğitimdeki başarıya üst sıraya çıkaracaktır” dedi.
AKAL Okul Aile Birliği Başkanı Nermin Doğrusoy ile Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilçay gazeteniz Kocatepe’yi ziyaret ederek veliler ile mezunlar adına tepkilerini dile getirdiler. Anadolu Liseleri’nin ülkemizde “Maarif Koleji” adıyla açıldığını, daha sonra “Anadolu Lisesi” olarak eğitime devam ettiğini hatırlatan Doğrusoy ve Yeşilçay, “Yabancı dilde eğitim veren resmi lise statüsünde kaliteli dil eğitiminin yanısıra, sayısal derslerin yabancı dilde işlendiği Anadolu Liseleri kervanına okulumuz 17 Eylül 1984 tarihinde katılmış, “İlimizde sınavla öğrenci alan ilk okul” olma özelliğiyle ve nitelikli iş gücü yetiştirmede öğrencilerine sağladığı avantajlar neticesinde, yurt içinde ve dışında önemli vazife ve meslek sahibi insanlar yetiştirmiş ve “AKAL’lı olmak ayrıcalıktır” sloganını fazlasıyla hak etmiş bir okuldur” dediler.
Mezunu, idarecisi, emekli veya çalışan öğretmeni, öğrencisi veya öğrenci velisi olmaktan onur duydukları bu kaliteli okulun Milli Eğitim Bakanlığı’nın “nitelikli”ler (Sınavla öğrenci alan) listesinde yer alamayışı eğitimadına üzüntü verici bir durum olduğunu belirten AKAL Okul Aile Birliği yöneticileri görüşlerini şöyle dile getirdiler:
“Bizler, nam-ı diğer “AKALLILAR” olarak, mezunları, emekli veya çalışan öğretmenleri, öğrencileri ve velileri olarak, köklü bir geçmiş, nitelikli bir gelecek için: Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi’nin, bulunacak bir çözümle, (Sınavla öğrenci alan)nitelikli okul listesine dahil edilmesini talep ediyoruz. Afyonkarahisar’ın sınavla öğrenci alan ilk Anadolu lisesi olması köklü ve donanımı bir geçmişe sahip olması mezunlarını arasında doktor avukat mühendis öğretmen ve devletin üst düzey kademelerinde görev almış ve hala görevde olanlar bakımından tarihi nitelik taşımaktadır. 2017-18 eğitim öğretim yılına kadar merkezi sınavla öğrenci alan Kocatepe Anadolu lisesinin tekrar merkezi sınavla öğrenci alan proje okulu listesine dahil edilmesi ilimizde eğitimdeki başarıya üst sıraya çıkaracaktır.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Tüm Yorumlar (2)
 • Murat Gürkaş

  Bugüne kadar binlerce nitelikli öğrenci yetiştiren, üniversite sınavlarında en güzel yerlere öğrenci yerleştiren bir okulun nitelikli okul kategorisinden çıkarılması ayrı bir hata, hala bu hatanın düzeltilmemei ayrı bir hata. Umarım en kısa zamanda bu yanlış düzeltilir ve AKAL tekrar sınavla öğrenci alma hakkına kavuşur. Böylece sadece AKAL değil tüm Afyon kazanır.

  Yanıtla
  +0
  -0
 • MEHMET EŞKİL

  Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi ilimizin ilk Anadolu Lisesi olarak ilimizde büyük başarılara imza atmıştır. Okulumuzda Matematik Öğretmeni olarak görev yapmaktayım ve bu okulda görev yapmaktan onur duyuyorum. Okulumuz nitelikli okul olmayı fazlasıyla hak ediyor.

  Yanıtla
  +0
  -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.