Emekliler keşkekte buluştu

Emekliler keşkekte buluştu

TCDD Beton Travers Fabrikası bakım grubu emeklileri Pazar günü altıncısı düzenlenen keşkek partisinde bir araya geldi
Bu yıl altıncısı düzenlenen ve geleneksel hale gelen keşkek partisinde, TCDD Beton Travers Fabrikası eski ve yeni emeklilerinin yanı sıra çalışma hayatına devam eden fabrika çalışanları bir araya gelme imkanı buldu. Pazar günü Derya Düğün ve Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve 1986 yılından buyana emekli olanlar katıldı. Etkinliği altı yıl önce başlatan Hüda Koç ve İbrahim Aşçıoğlu, “Bu yıl altıncı yılımız. Çalışanlar ve emekli olanların bir araya gelmesi, eskileri yad etmesi için böyle bir fikir aklımıza geldi. 6 yıldır bu şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı bir araya gelemedik. Yaklaşık 50 kişilik bir grubumuz var. Erol abi bizim eski çalışma arkadaşımız ve sendika başkanımız. Bize kapılarını açıyor ve ağırlıyor. Senede bir gün de olsa bir araya gelme imkanı bulduğumuz için yeni ve eski anılarımızı paylaşıyoruz. 30 yıl ve üzeri çalışanlar var. 12 yıllık yeni arkadaşımız da var. Çoğunluk yaşlı olduğu için çok fazla birbirlerini göremiyorlar. Son toplantımızdan bu tarafa maalesef üç arkadaşımız artık aramızda yok” dediler.
“RAYIN KARASI GİRDİĞİ ZAMAN BİR DAHA DEMİRYOLUNDAN UZAKLAŞAMAZSIN”
Eskiden bakım grup müdürlüğü de yapan TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, programda yaptığı konuşmada, “Başımızın tacı emeklilerimiz hepiniz hoş geldiniz. 6.’sı düzenlenen bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Beni de davet ettiniz, çok teşekkür ediyorum. Demiryolculukta çalışan alın teri akıtan arkadaşlar emekli olduktan sonra da yine bu arkadaşlarından ayrılamazlar. Hep birlik beraberlik içinde olmaya çalışırlar. Şöyle derler, rayın karası girdiği zaman bir daha demiryolundan uzaklaşamazsın.” şeklinde konuştu.
Eski Bakım Grup Amiri Feyzullah Eren yaptığı konuşmada; “Bakım grup müdürlüğü yapan, oradan da yükselen, şuanda da kıymetli emekleri ile Afyonkarahisar’a katkılar sunan Adem Sivri’ye çok teşekkür ediyoruz. 2021 Kasım’ında sizlerle tekrar karşılaşmak çok güzel. Uzun süre göremediğim arkadaşlarım var aranızda. Sırf bu etkinlik için İzmir’den geldim.” ifadelerini kullandılar.
Katılan herkese teşekkür eden Hamza Okşar, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu organizasyonda bize en çok desteği olan Erol Derya arkadaşımıza grup olarak çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu
1970 yılında Beton Travers Fabrikası’nda staj ile başladığını anlatan Erol Derya, “13 yaşında bir çocuk beton travers fabrikasında staja başladı. O günün sağ olsunlar Ahmet Abi, Hasan Abi, Kadir Yeşilçay burada beraber çok güzel günlerimiz geçti. 1974 mezun olduk çıraktık, usta olduk ama emekli olduk yine çırak olarak emekli olduk. Demiryolculuk çok çileli bir meslek, ama çok da vefalı bir işyeridir. Bu etkinliğin devamını ömrüm yetmezse oğluma da vasiyet ettim. Böyle bir durumda bunu devam ettir dedim. Bunu tek değil çift de yapabiliriz. Ama bugün baktım ki, porsiyonlar küçüldü. Eskiden çift istenen keşkeğin ikincisini isteyeni göremedim. Galiba bu yaşlandığımızın bir göstergesi.” diye konuştu.
Son olarak konuşan eski şube amiri Hasan Kiriş, “Hepinizle uzun yıllar beraber çalıştık. Hepinizle ayrı ayrı hatıralarımız var. Sizlerin hepiniz bir kıymetsiniz. Canlarım, hep bir bir eksildik. Bu sene aramızda Orhan Özgeniş yok, elektrikçi Abdullah yok, tornacı İbrahim yok. Bunlar gittiler. Allah hepsine rahmet eylesin. Bu etkinliği düzenleyenden de Allah razı olsun. Benden yana hepinize hakkım helal olsun sizde helal edin.” dedi.
Aralarından ayrılan arkadaşları için yapılan dua ve hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında keşkek programı sona erdi. Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi #betontravers, #emekliler, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi