Emirdağ’daki tarihi Amorium kalıntılarında “hilafet” videosu çeken 4 kadın daha gözaltına alındı

Emirdağ’daki tarihi Amorium kalıntılarında “hilafet” videosu çeken 4 kadın daha gözaltına alındı

HizbutTahrir isimli terör örgütü,  hilafetin kaldırılışının hicri olarak yüzüncü yıldönümünde  “Hilafet yeniden kurulsun” çağrısı yapan bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında bazı kişiler İstanbul, Bilecek ve Afyonkarahisar’da “hilafet” propagandasının yapıldığı videolar çektiler.

21 Şubat’ta İstanbul Üsküdar’da ve Bilecik Ertuğrul Gazi mezarında çekilen videolar nedeniyle toplamda 7 kişi gözaltına alınmıştı. Bilecik’te video çeken 3 kişinin Bursa’da ikamet ettiği belirlenmişti.

Afyonkarahisar’da 4 kadın gözaltına alındı

Afyonkarahisar’ın Emirağ ilçesinde bulunan tarihi Amuriye bölgesinde, konuyla ilgili video çeken 5 kadından 4’ü gözaltına alınarak Emniyet’e götürüldü.

“Hilafetsiz yüz yıl yeter artık” başlıklı videolarda, yeni yüzyılda hilafetin geri getirilmesi çağrısında bulunularak, “Müslümanlara sesleniyoruz. Hilafeti yeniden kurun” ifadeleri kullanıldı.

Afyonkarahisar Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “12.01.2021 tarihinde Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesi sınırlarında bulunan Amorıum Antik Kentinde bir grup kadın tarafından açık kaynaklar üzerinden video paylaşımı ile yasa dışı terör örgütü Hizb-ut Tahrir’in propagandasını yaptıklarının tespit edilmesi üzerine Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının kararı doğrultusunda bahse konu şahıslar hakkında gözaltı işlemleri yapılmıştır” denildi.

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi