Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Erdoğan, Şimdi Yükleri Atacak Yeni Ortak Arıyor”

DP Lideri Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “50+1” değişikliği açıklamasını eleştirdi. Uysal, “Erdoğan, kaybetmeye başladığında ‘50+1’ dengesini sağlayacak bir ‘ortak’ ihdas etti kendine. Şimdi o ‘ortak’ da yetmiyor. Şimdi ise ‘50+1’ formülünü değiştirmeye, mevcut yükleri atmasına yardım edecek yeni bir ‘ortak’ arıyor.

“Erdoğan, Şimdi Yükleri Atacak Yeni Ortak Arıyor”

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar eski Milletvekili Gültekin Uysal,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “50+1” değişikliğiyle ilgili açıklamasını değerlendirdi.

“Küçüklüğümüzde gazoz kapakları ile oynardık. Sonra ‘taso’lar çıktı. Akranlarım muhakkak hatırlar. Oynarken ‘zorba’lık yapanlar olurdu; ya yaşı ya cüssesi büyük olanlar.” diyen Uysal, “Nasıl kazanabileceklerse oyunun kurallarını öyle belirlerlerdi. Kendi belirledikleri kurallara, sahip oldukları cüsseyi bir tehdit bilmelerine rağmen kaybettiklerinde yeni kurallar isterlerdi; nasıl kazanabileceklerse öyle. Erdoğan’ın ‘50+1’ açıklaması öyle. Hani sözlükte ‘keyfiyet’ için bir açıklama gerekse karşısına ‘Erdoğan’ yazmak yeterli olacaktır. Erdoğan, kaybetmeye başladığında ‘50+1’ dengesini sağlayacak bir ‘ortak’ ihdas etti kendine. Şimdi o ‘ortak’ da yetmiyor. Başka ortaklar bulmak zorunda olduğunu biliyor ve her birinin ‘yük’ olduğunu. Şimdi ise ‘50+1’ formülünü değiştirmeye, mevcut yükleri atmasına yardım edecek yeni bir ‘ortak’ arıyor. Kimse ‘muhalefet bu formül değişsin diyordu.’ demesin, bunun arkasına saklanmasın. Biz, en azından kendi adımıza bu formülü de içine alan keyfi, hukuk tanımaz, temsilde adaleti iğdiş eden sistemi top yekün değiştirmekten bahsetmiştik. Erdoğan’ın iktidar gücünü başka usullerle sürdürmesini sağlayacak bir değişiklikten bahsetmedik.” dedi.