“Erken genel seçim isteyenlere Güney seçimi ders olmalı”

“Erken genel seçim isteyenlere Güney seçimi ders olmalı”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhur İttifakı adayının Belediye Başkanlığı seçimini kazandığı Güney Beldesi seçim sonuçlarının erken genel seçim isteyenlere ders niteliğinde olduğunu söyledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’le birlikte dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi. Toplantıda; İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz de yer aldı.
“AŞI RANDEVULARINIZI İHMAL ETMEYİN”
Hüseyin Ceylan Uluçay, Güney Belediye Başkanlığı seçim sonucu nedeniyle AK Partili dava arkadaşlarına ve Cumhur İttifakı kapsamında MHP’lilere teşekkür etti. Kovid-19 aşı olunması yönünde çağrıda bulunan Uluçay, “Lütfen aşı randevularımızı ihmal etmeyelim. Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan’ı da yeniden seçilmesi dolayısıyla tebrik ediyorum. Jandarma Teşkilatı’nın 182. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Görevi başındaki tüm jandarma personellerini tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakıyetler diliyorum. 2002’den bu yana Aziz Milletimiz bütün yerel ve genel seçimlerde bize en büyük desteği verdi. 6 Haziran’da Güney’de de bizi sandıkta birinci yaptı. AK Parti olarak Cumhur İttifakı’yla birlikte seçime girdiğimiz Güney’de yüzde 63 oy ile Belediye Başkanlığını kazandık. Bu da şehrimizdeki belediyelerin yaklaşık yüzde 90’ının Cumhur ittifakı tarafından yönetildiği anlamına geliyor. Hem AK Parti, hem MHP ile birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı olarak Güney’de bizi sandıkta birinci yapmak için gecesini gündüzüne katan dava arkadaşlarıma ve Güneyli kardeşlerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz, Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven’e, Seçim İşleri Başkanımız Ali İhsan Yavuz’a, Genel Merkezi MKYK üyesi Necip Filiz’e, İl Koordinatörümüz Bilal Uçar’a, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, İGM Başkanımız Av. Burhanettin Çoban’a çok teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının Güneyli kardeşlerimize bir kez daha hayırlı olmasını, erken seçim isteyenlere de ders olmasını diliyorum.” dedi.
“AŞILAMA ARTIŞI VAKA VE ÖLÜM ORANLARINA OLUMLU YANSIYOR”
Kovid-19 küresel salgınında aşılama hızı ve buna bağlı olarak vakalarda düşme yaşandığına dikkat çeken Uluçay, “Türkiye’nin pandemiyle mücadelesi Dünya Sağlık Örgütü tarafından örnek gösterildi. Hastanelere ek olarak mobil aşılama başladı, günde 1 milyon 250 bin aşılama ile müthiş bir seferberlik başladı. Şehrimizde bugüne kadar 347 bin 930 aşı yapıldı. 15 Haziran’da 14 bin 473 aşı, 16 Haziran da ise 13 bin 482 aşı yapıldı. Toplamda iki günde ilimizde 27 bin 955 kişiye aşı yapıldı. Aşılama sırası gelen hemşehrilerimi aşılarını olmaya davet ediyorum. Randevularımızı ihmal etmeyelim. Bu tedbirler günlük vaka ve ölüm oranlarına da yansıyor. Önceki gün pandemi nedeniyle hiç ölüm yaşanmamış, günlük vaka sayısı da il genelinde 59’a düşmüştür. Çok yakında sağlıklı ve mutlu günlere kavuşacağız. Büyük Türkiye güçlü bir devlettir. Kovid-19’u yenebilecek güce sahibiz.” diye konuştu.
“İÇİŞLERİ VE TARIM BAKANIMIZ SORUNLARI YERİNDE ELE ALDI”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Afyonkarahisar ziyaretini değerlendiren Uluçay, “Sayın Bakanımız ilimizde yaptığı ziyaretler kapsamında Belediye Başkanlarımızla bir araya geldi. Başkanlarımızın taleplerini tek tek dinleyen Bakanımız Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde hükümet konağı, jandarma binaları ve birçok alanda taleplerimize anında cevap verdi. Oldukça verimli geçen toplantı şehrimize yeni kazanımlar sağladı. Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de ziyareti ilimize büyük katkılar sağladı. Sayın Pakdemirli bölgenin en büyüğü olan Çay Barajını ziyaret ederek barajdan ilk kez 20 bin dekarlık alanda yapılacak sulama için vanaları açtı ve çiftçilerimizin hizmetine sundu. Açılan vanalar ile birlikte üreticilerimiz yıllık 20 milyon TL ek gelir sağlayacak. Çiftçimizle ilgili ve şehrimize yapılacak yatırımlarla ilgili Bakanımıza talepleri ilettik.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #akparti, #afyonkarahisar, #ilbaşkanlığı, #hüseyinceylanuluçay, #mehmetzeybek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi