Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erman Toroğlu Futbolcu Mu Hakem Mi?

Futbol severler başta olmak üzere Erman Toroğlu hayranları, Toroğlu’nun futbolcu mu,  hakem mi olduğu sorusunun yanıtını arıyor.

Futbol severler başta olmak

Doğum adıyla Erman Refik Toroğlu,  24 Kasım 1948 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.

Erman Toroğlu, Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek eğitimi için Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı ve kaydını yaptırdı. Ancak eğitimini çeşitli sebeplerden dolayı tamamlayamadı. Daha sonra 1966-67 öğretim döneminde kaydolup yarım bıraktığı Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nin kamu yönetimi bölümünden 1976 yılında mezun oldu.

1989 YILINDA FIFA KOKARTI ALDI

Erman Toroğlu, lise yıllarında Gençlerbirliği’nde başlayan futbol hayatına profesyonel olarak sırasıyla Ankara Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve uzun yıllar kaptanlığını yaptığı MKE Ankaragücü’nde devam etti. Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra hakemliğe başladı. 1989 yılında FIFA kokartı aldı. 1991 yılında İsviçre ile San Marino arasındaki Euro 92 eleme maçını yönetti. Cavit Çağlar’ın davetiyle siyasete girdi ve 1991 seçimlerinde, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden hocası olan Aydın Güven Gürkan’ın karşısına Mersin’de DYP’den aday oldu.

MARATON ADLI PROGRAMDA YORUMCULUK YAPTI

Şansal Büyüka ile uzun yıllar önce Show TV ve ardından Lig TV’de yayınlanan Maraton adlı programda yorumculuk yapan Toroğlu, Hürriyet Gazetesinde yazarlık yaptı. Erman Toroğlu, 2010-2013 yılları arasında Telegol’de futbol yorumculuğu yaptı. 2004 yılında Hayat Bilgisi’ne konuk oyuncu olarak katıldı. 2015 yılının başlarında TRT Spor kanalında yorumculuk yapmış fakat kısa bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı kanaldan ayrılmıştır. Şimdilerde ise maç sonralarında A Spor kanalında yorumculuk yapmaktadır.

İKİNCİ EVLİLİĞİNİ 2022 YILINDA YAPTI

Erman Toroğlu, lise yıllarında tanışıp 1974’te evlendiği Şükran Toroğlu’ndan 2011’de ayrıldı, çift resmi olarak Kasım 2017’de anlaşmalı olarak boşandı. Toroğlu’nun, evlilikten iki çocuğu bulunmaktadır. 2022 yılında kendisinden 34 yaş küçük olan eski avukatı Ezgi Yavuz’la evlendi. Toroğlu, eski futbolcu ve hakem, futbol yorumcusu, televizyoncu ve spor yazarıdır.