Eroğlu, Avrupa dökülüyor, milletimiz iyi durumda, sorunları çözeceğiz

Eroğlu, Avrupa dökülüyor, milletimiz iyi durumda, sorunları çözeceğiz

Kasım ayı Milli İrade Platformu İstişare Toplantısında konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, dünyadaki zor durumdan Türkiye’nin de geçtiğini ama en az zararla sorunların çözüleceğini söyledi. Eroğlu, “Allah’ın yardımı bu milletedir. Cumhurbaşkanımızla özel görüşmemde paylaştım. Kendiside 2022 yılında aile ve gençlere sahip çıkılması hazırlığının yapılması talimatını verdi. Avrupa’ya gittim dökülüyor. Bizim milletimiz iyi durumda. Sorunları çözeceğiz” dedi
Aylık yapılan Milli İrade Platformu İstişare Toplantılarının Kasım ayı toplantısına dün sabah İlim Yayma Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi ev sahipliği yaptı. Toplantı öncesi katılımcılara kahvaltı verildi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin oluşturduğu Milli İrade Platformu Kasım Toplantısına; AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İl Başkan Yardımcısı Fatih Okyar katıldı.
“ÇOCUKLARA VE GENÇLERE
MANEVİ DEĞERLER AŞILANMALI”
İl Genel Meclisi Kasım ayı 14. toplantısına yetişecek olan Meclis Başkanı Av. Burhanettin Çoban, toplantı açılışında ilk sözü alarak çocuklara ve gençlere almaları gereken eğitimin yanı sıra manevi değerlerin aşılanıp yeterli dini eğitimin verilmesi gerektiğini söyledi. Program İlim Yayma Cemiyeti Yurdu sakinlerinden bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
“TOPLANTILARA HER AY BAŞKA BİR STK EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay sözlerine AK Parti Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’ın mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamadıklarını bildirerek başladı. Uluçay, “Toplantıya mazeretleri nedeniyle katılamayan teşkilat mensuplarımızın selamlarını katılımcılara iletiyorum. Bundan sonraki toplantıları her ay bir sivil toplum kuruluşunda yapacağız. Hem sivil toplum kuruluşlarımızın yol haritası, eylem planları hem de Afyonkarahisar için, gençlerimiz için neler yapabileceğimizi bu toplantılarda konuşacağız. Bu toplantılara önem veren ve bize öncülük eden Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nu çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun kendileri toplantı gün ve tarihini belirlememizi istiyor. Rabbim kendisinden razı olsun diyorum.” dedi.
EROĞLU: AYRIM YAPMADAN GENÇLERE SAHİP ÇIKALIM
AK Parti MAfyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yapılan önceki toplantıda çok güzel kararlar alındığını söyledi. Hedef belirlemenin zorunlu olduğunu hedef belirlenmemesi halinde başarılı olunamayacağını dile getiren Eroğlu, “İnşallah önümüzdeki Aralık ayında da başka bir sivil toplum kuruluşu davetine katılalım. Bizlerden ziyade sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri konuşurlarsa yapılacak çalışmaları ele alırız. Şu anda dünyada en büyük iki husus vardır. Bunlardan birisi gençliktir. Gençlik geleceğimizin teminatıdır. Tüm gençlerimizi ayrım yapmadan hepsini kucaklamamız lazım. Hepsine tek vatan idealini mutlaka benimsetmemiz lazımdır. Dolayısıyla inşallah gençlere sahip çıkalım.” diye konuştu.
“SON KALE TÜRKİYE’Yİ YIKMAYA ÇABALIYORLAR”
Fener Rum Partiğinin Rus Çarına yazdığı mektubun defalarca okunması gerektiğini ifade eden Eroğlu, “Patrik mektubunda ‘Bu milleti siz topla tüfekle yok edemezsiniz. Çar Hazretleri ben size bu milleti yok etmeniz için ben size bir formül vereceğim.’ diyor. ‘Siz bu milletin arasına insanlar sokarak onları kötü alışkanlıklar kazandırarak v.s şekillerde toplumu ifsad edeceksiniz. Gençlerini ele geçireceksiniz. Aile yapısını bozarak aileleri yok edeceksiniz. O zaman bu milleti yok edersiniz. Başka yolu yoktur.’ demiştir. Bu yönde yakın geçmişte yüzlerce proje hazırlanmıştır. Şimdi ise milletimizi yok etmeye yönelik muhtemeldir ki en az bin proje vardır. Çünkü gönül coğrafyamızın son kalesi Türkiye’dir. Burayı yıkmak için o kadar çok çalışma yapılıyorki. Hayal bile edilemez.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi