Esnafın sorunu  elbirliğiyle çözüldü

Esnafın sorunu elbirliğiyle çözüldü

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı esnaf kredilerinin ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı. Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir’in talebini geçtiğimiz Perşembe ilettiklerini kaydeden Uluçay, “Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamada
‘6 aylık dönemdeki taksitler ertelenmiştir’ ifadelerini kullandı. Hayırlı olsun” dedi

 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri ile birlikte kendisine iletilen ‘kredi ödemelerinin ertelemesi’ talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletme sözü verdi.
ULUÇAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ARZ ETTİ
21 Ocak Perşembe günü AK Parti 143. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılan Başkan Uluçay konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz etti. AK Parti kurmaylarının konuyu takip edeceğini ifade eden Erdoğan daha sonra esnafların yanında olduklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Denizli, Mersin ve Uşak İl kongrelerine video konferans yoluyla yaptığı bağlantıda, “Esnaf ve sanatkârlara kullanılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 6 aylık dönemdeki ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir.” dedi.
“AK PARTİ’NİN NEFERLERİ,
ESNAFIN YANINDA”
Konuya ilişkin açıklama yapan Uluçay, “Geçtiğimiz günlerde Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanımız Mahmut Emin Birliktir’in şahsımıza iletmiş olduğu kredilerin ertelenmesi konusunu milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a arz etmemizin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız 1 Ocak 2021 itibarı ile Haziran 2021’e kadar ödenmesi gereken esnaf kefalet kredileri ertelendiğini duyurdu. Biz AK Parti’nin neferleri olarak esnaflarımızın yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte her fırsatta esnaflarımızı, bağlı bulundukları odaları ziyaret ediyor, taleplerini alıyoruz. Biz hiçbir talebi hasır altı etmeden, ziyaret ettiğimiz yerden partimize dahi gelmeden aldığımız anda iletiyor ve gereğinin yapılması için takipçisi oluyor. Üç vekilimiz de aynı şekilde çalışıyor, çalışmaya devam ediyor. Bizler ekonomimizin kılcal damarı olduğunu bildiğimiz esnaflarımızın her daim yanında olacağız” dedi. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

 

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi