“Ev karantinası akıl ve ruh sağlığını bozuyor, virüs değil yanlış tedavi öldürüyor”

“Ev karantinası akıl ve ruh sağlığını bozuyor, virüs değil yanlış tedavi öldürüyor”

SP Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, koronavirüs salgınını değişik bir yaklaşımla irdeledi. Arslan, 14 gün süreli ev karantinası ile akıl ve ruh sağlıklarının bozulduğunu, çok sayıdaki ölümlerin nedeninin virüsün değil yanlış tedavi şekli ve yanlış kullanılan ilaç olduğunu iddia etti
Saadet Partisi (SP) Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, dün öğlen partide düzenlediği basın toplantısında pandemi sürecine yönelik farklı bakış açısını anlattı.

“TESTLER LABORATUVAR ŞARTLARINA GÖRE TASARLANDI”

Türkiye de 2020 yılının Mart ayında Kovid -19 adı altında bir virüsün hayata girdiğini belirten Arslan, “O günden sonra sürekli korku ve panik pompalandı. Söylediklerine göre bu virüs çok hızlı yayılabiliyordu ve öldürücü bir virüs idi. Bu yüzden tedbir almak gerekiyordu. Tedbir için test yapılması gerektiğini, maske takılmasını, en az 1,5 metre mesafe konulmasını ve sıkça dezenfektan kullanılması gerektiğini sabah-akşam tekrarlıyorlardı. Oysa yapılması istenen testler teşhis için değil laboratuvar şartlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştı. Teşhis için kullanıldığında yüzde 97 hatalı sonuç verdiği Portekiz Mahkemesi’nce ortaya konulmuştur. Bir günde 4 defa test yaptıran bir kişinin test sonucunun ikisi pozitif, 2’si negatif çıkabiliyordu. Buna rağmen test yapılmaya artarak devam ediliyor. Maske takmanın sürecin başında zararlı olduğu söylenmişti.” dedi.

14 GÜNLÜK EV KARANTİNASI
AKIL VE RUH SAĞLIĞINI BOZUYOR”

Kovid -19 salgınının geldiği durumda her yerde maske takmanın zorunlu hale getirildiğine değinen Arslan, “Üstelik takılması istenen maskelerin ne kadar sağlıklı şartlarda üretildiği herkesin malumu iken, maskeden virüsün çok rahat geçebileceği biliniyorken ve maske ile zehir soluduğumuz ortada iken maske takma mecburiyeti getirildi. Hastalık bulaşıcı diye 1,5 metre fiziki mesafe olmalı denildi. Kovid 19 tespit edildiği söylenen bir insanın 24 saat beraber yaşadığı eşine ve çocuklarına bulaşmayan bir hastalık dışarıda karşılaştığı bir insana bulaşma ihtimali ne olabilir? Hasta olan insanlarımıza faydasının olup, olmadığı bile bilinmeyen, yan etkileri yeterince tetkik edilmeyen ilaçlardan 8 adet sabah, 8 adet akşam yutturuldu. Hasta olan insanımızın 14 gün boyunca evden çıkmayarak akıl ve ruh sağlığının bozulmasına sebep olundu. Hiçbir belirti olmasa bile hasta olduğuna, yani herkesin, sağlıklı her insanın bile aslında hasta olduğu algısı oluşturuldu.” diye konuştu.
“ÖLÜME SEBEP VİRÜS DEĞİL YANLIŞ İLAÇ KULLANIMI
VE TEDAVİ”
“Tutarsızlıkları daha da artırabilirim ama sözü uzatmak istemiyorum. Şunu söylemek istiyorum.” diyen Arslan, “Sağlık Bakanı Dr. Sayın Fahrettin Koca’nın da ifade ettiği gibi bu hastalık aslında her sene yaşadığımız grip hastalığıdır. Hastalığa yakalananların en fazla binde ikisi hayatını kaybediyor. Bu hayatını kaybedenlerin büyük bir kısmı daha önceden kronik bir hastalığının olması sebebiyle hayatını kaybediyor. Bir kısmı ise yanlış ilaç kullanılmasından kaynaklanıyor. Yan etkileri olarak kalp rahatsızlığına sebep olabilecek hapları 8’erli yutan insanlar kalp krizi geçirerek hayatını kaybediyorlar. Yani ölüme sebep olan virüs değil yanlış tedavi şekli ve kullanılan ilaç.” şeklinde konuştu.
“AKLIN KULLANIMINI ÖNLEMEK İÇİN PANİK VE KORKU OLUŞTURULUYOR”
Virüs salgınının çok tehlikeli olmaması halinde neden sabah-akşam aralıksız panik ve korku pompaladığı sorusunun yanıtlanmasını isteyen Arslan şunları kaydetti: “Bu sorunun cevabı için Irkçı Emperyalizm’in inancını bilmek gerekmektedir. Onların inancına göre kendileri dünyayı yönetecek üstün ırktır ve diğer bütün insanlar onların hizmeti için yaratılmış kölelerdir. Bu inanç onların aynı zamanda hedefidir ve bu hedef için çalışmaktadırlar. Allah rahmet eylesin Necmettin Erbakan hocamız 24 Ekim 2007 yılında yapmış olduğu bir konferansta ırkçı emperyalizmin şöyle söylediğini bildiriyor, ‘Biz bugün parayı kontrol ediyoruz ama bu kontrol yetmiyor, yine de bir takım yardımlaşmalar yapılıyor, bunları önlemek için bütün dünyada bir polis devleti kuracağız. Herkesin her kıpırdayışını takip edeceğiz.’ Herkesin her kıpırdayışını kontrol etmek demek bu amaca ulaşabilmeleri için insanların sorgulamasına, aklını kullanmasına fırsat vermemek için korku ve panik havası oluşturuyorlar.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi