“Faiz yükselince para baronları kazanıyor”

“Faiz yükselince para baronları kazanıyor”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, faizin yükselmesiyle kazananların para baronları olduğunu söyledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıda; Tanıtım Medya Başkanı Yakup Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz yer aldı.
“HÜKÜMET TECBÜRESİYLE SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELECEK”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Uluçay, “Türkiye sıcak paraya dayalı ekonomi sisteminden üretime dayalı ekonomi sistemine geçti. Hükümetimiz bu yolda kararlı adımlarla ilerlemektedir. Türkiye ekonomisinin sürekli eleştirildiği bir dönemden bahsediyoruz. Elbette sıkıntılarımız var ama sebebi küresel ekonominin ülkemize yansımalarıdır. Elbette hükümetimiz 20 yıllık tecrübesi ile bu sıkıntıların üstesinden gelecek ve daha müreffeh bir geleceğe yürüyeceğiz. Bir yandan sıkıntı yaşarken bir yandan da içinde bulunduğumuz yıl içerisinde ekonomik olarak büyük destanlar yazdık. Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülke notunu 5 kademe aşağıda tutan Moody’s bile bu hıza dayanamadı, 2021’de yüzde 9 büyümeye onay verdi. Avrupa Kalkınma Bankası da aynı rakamı ilan etti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çıtayı bir kademe daha yükseltti, ‘Türkiye’nin 2021’de yatırım, üretim, ihracat, istihdam temelleri üzerinde çift haneli büyüyecek, felaket tellalları kahrolacak’ dediğini söyledi.” dedi.
“TÜRKİYE İHRACAATLA BÜYÜYOR”
Türkiye’nin ihracatla büyüdüğünü belirten Uluçay, “Bu rakam 10 ayda sanayi ihracatı 138 milyar dolara dayanarak tarihî zirveye ulaştı. Ülkemiz artık bu konuda zincirlerini kırdı. Mobilya da ihracatta miktar bazında 4’üncü büyük pazar oldu. 9 ayda yurt dışına 3 milyar dolarlık ürün sattık. Demir çelikte 200 ülkeye ihracat gerçekleştiren sektör, yılı 15 milyar dolarlık yurt dışı satışıyla tamamlayacak. Gemi inşasında Türk tersaneleri, özel amaçlı gemi inşasında dünya lideridir. İlk yüzer enerji gemisi, ilk LNG’li römorkör, en büyük balık gemisi onların imzasını taşıyor. Türkiye düz camda Avrupa birincisi dünya beşincisidir. Cam ev eşyasında Avrupa ikincisi, dünya 3’cüsüdür. Sektörü 7 büyük, 12 bin KOBİ sırtlıyor. Kimya konusunda ise en hızlı büyüyen sektörlerdendir. Yatırımlar hızlı artıyor, 9 ayda 18,2 milyar dolar ihracat yapıldı. Dünyada makine halısının yüzde 40’ını Türkiye üretiyor. Hafif ticari otomotivde İspanya’dan sonra Avrupa’nın en büyük üretim yapan ülkesiyiz.” diye konuştu.
“BU TABLO CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİN ESERİ”
Türkiye’nin seramikle Avrupa’nın en büyük kapasitesine sahip olduğuna değinen Uluçay, “İhracatımıza da yüzde 82 katma değer sağlıyor. Ev tekstilinde dünyanın en büyük dördüncü ihracatçısıyız. İlaçta toplam ihracatta payını ilk kez yüzde 1’in üstüne çıkardık. Klinik araştırmada, Türkiye bölgesinin lideridir. İklimlendirme yatırımları konusunda da Avrupa’nın en büyük üretim gücüne sahibiz. Radyatör ve havlupan ihracatında lider ihracatçıyız. Endüstriyel mutfakta ihracatta ilk 8 arasındayız. Madencilikte dünyadaki 90 madenin 60’ı Türkiye’de üretiliyor. Maden çeşitliliğinde 132 ülke arasında ilk 10’da yer alıyor. Doğal taşta yüzde 33 pazar payına sahibiz. Büyümede dünyada lider ülke böyle olduk. Bu tablo ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin eseridir. Pazar buldu, güven verdi, destek sağladı, eser ortada.” şeklinde konuştu.
“FAİZ YÜKSELİNCE PARA BABALARI KAZANIYOR”
“Faiz yükselince asgari ücretli mi kazanıyor? Hayır, para baronları kazanıyor, muhalefet de bunu istiyor.” diyen Uluçay şöyle konuştu: “20 yıldır bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan faizin düşürüldüğünde doların yükseleceğini bilmiyor. Ama bizim en son iktidara geldiklerinde 24 bankayı hortumlatan, IMF ile otel odalarında gizli gizli görüşürken basılanlar biliyor öyle mi? Bunlar bize ne diyor; Faizi yükselt diyorlar. Peki, faizi yükseltince kim para kazanıyor? Asgari ücretli mi kazanıyor, memur mu kazanıyor, emekli mi kazanıyor, esnaflar mı kazanıyor? Hayır, Türkiye’yi yıllardır sömüren para babaları kazanıyor. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #akparti, #hüseyinceylanuluçay, #afyon, #afyonkarahisar, #faiz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi