Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Festival Bodrum’da, Tüm İlgi Afyon’da

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, 24-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Gastro Bodrum Festivaline “Onur Konuğu” olarak katıldı. Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gastronomi Birimi tarafından festival alanında açılan “Gastro Afyon” standı, festivalin en çok ilgi gören standı oldu

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu

Afyonkarahisar’ın ünlü lezzetlerinden sucuk döner, musakka, bükme, haşhaşlı lokum ve ekmek kadayıfı gibi birçok ürün, festivale katılanların beğenisine sunuldu. UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’nda gastronomi alanında yer alan Afyonkarahisar’a ait eşsiz tatlar ünlü şeflerin de büyük ilgisini çekti. Kentin yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı festivalde Köksal, “Yerel Yönetimlerin Gastronomi/Gastronomi Turizmi Üzerindeki Önemi” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

Festival Bodrum’da, tüm ilgi Afyon’da
12 ÜLKEDEN KATILIM
Afyonkarahisar Belediyesi olarak festivale onur konuğu olarak katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Belediye Başkanı Burcu Köksal, “Yöresel lezzetlerimizi 12 ülkeden gelen ünlü şeflere ve Bodrum halkına tanıtıyoruz. Damakları şenlendiren lezzetlerimiz festivale adeta damga vurdu. Afyonkarahisar’ın eşsiz lezzetlerini tanıtmak ve dünya ile buluşturmak bizim için büyük bir onur. Bodrum halkının misafirperverliğini ve desteğini unutmayacağız. Bu lezzetler, sadece Afyonkarahisar’ın değil, Türkiye’nin gastronomi hazinesinin birer parçası. Dünya mutfağına katkımızı göstermekten gurur duyuyoruz. Gelecek yıllarda da bu tür etkinliklerde Afyonkarahisar Belediyesi olarak gastronomi dünyasına katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ve festivale destek veren herkese misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Festival Bodrum’da, tüm ilgi Afyon’da