“Frig Vadisi kadar Çavuşbaş ile de ilgilenin”

“Frig Vadisi kadar Çavuşbaş ile de ilgilenin”

SP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, başta hava kirliliği olmak üzere elektrik ve internet kablolarının bir kısmının açıkta olduğunu belirttiği Çavuşbaş Mahallesi’nin ilgi beklediğini söyledi. Ayva, “Burada yaşayan halkımızikinci sınıf mıdır? Allah aşkına Frig Vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda Çavuşbaş’la ilgilenin” dedi
Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi. Ayva’nın gündeminde ekonomi ve Çavuşbaş Mahallesi vardı.
“KARDEŞLİK HUKUKUNUN DEVAMI İÇİN SİYASET DİLİ DEĞİŞMELİ”
Hüseyin Ayva, ekonomik sıkıntıların ortada olduğunu, memleketin bin türlü derdi olduğunu söyledi. Ayva, “Bin dertten bir tanesine dikkat çekmek istiyorum. Ekonomik bunalım, işsizlik, siyasi gerilimler milletimizin kutuplaşması ile sonuçlanmaktadır. Burada 2020 yılında yapılmış olan bir araştırmayı dile getirmekte fayda görüyorum. Bu araştırmaya göre; Araştırmaya katılan insanların yüzde 74,9’u çocuklarının başka bir partinin taraftarlarından biriyle evlenmesini istemiyor. Yüzde 72’si o partinin taraftarlarından biriyle iş yapmak istemiyor. Yüzde 66,6’sı çocuklarının o parti taraftarlarının çocuklarıyla arkadaşlık etmesini istemiyor. Yüzde 60,8’i ise kendini en uzak hissettiği partiye kendini en yakın hisseden biriyle komşu olmak istemiyor. Bu sonuçlar içinde bulunduğumuz tehlikenin çanıdır adeta, milletimizin bin yıldır kardeşlik hukuku ile yaşadığı bu topraklarda ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir. Bu vahim tabloya karşı atılması gereken en önemli adım, siyaset dilinin değiştirilmesidir. Siyasi partilerin birbirini hasım değil rakip gördüğü bir anlayışı ihdas etmektir. Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kuşanılmalıdır. Bunun neticesinde de ister, helalleşme ister kucaklaşma isterseniz de başka bir şey deyin milletimizin kardeşliğinin tesis edilmesi gerekmektedir.” dedi.
“Daha önce dile getirmiştik Çavuşbaş Mahallesi’ne niye AFJET ısıtması verilmez diye yetkililerden cevap gelmedi.” diyen Ayva, “Havalar soğudu kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Afyonkarahisarımız’da halkımızın bir bölümü doğalgaz ve Afjet ısıtmasını kullanırken, bir bölümüde kömür ve odunla kış günlerini geçirmeye çalışacak. Her hangi bir gün saat 18.00’den sonra Sayın Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten rica ediyoruz, Çavuşbaş Mahallesine gezmeye gelsin. Hava kirliliğinin ne olduğunu kendi gözleriyle görsün.” diye konuştu.
Hüseyin Ayva, Çavuşbaş Mahallesi’nin sol tarafında elektrik ve internet kablolarının yer altına alınırken, sağ tarafta elektrik ve internet kablolarının yer altına alınmadığını ifade etti. Ayva, “İllaki buralarda yangın mı çıksın, halkımız zarar gördükten sonra mı buraların tamiratı ile ilgileneceksiniz? Burada yaşayan halkımız ikinci sınıf olduğundan dolayı mıdır? Elektrik ve internet kabloları dışarıda ne bakan var ne gören var. Allah aşkına Frig Vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda bu mahalle sorunları ile ilgilenseniz. Hangi mahaller mi kale mah, Akmescit Mahallesi, Yukarıpazar Mahallesi v.b. Halkımız refah ve huzurlu yaşarsa Belediye bize ihtiyaçtır.
Öğretmenlerin her türlü hürmet ve iltifatı hak ettiklerini belirten Ayva şunları kaydetti: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, öğretmenlerimizin ellerinde yetişmektedir. Fakat bugün ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer ne yazık ki verilmemektedir. Maalesef; gerek çalışma şartları, gerek gördükleri muamele, gerekse maaş durumları iyi değildir. Bu kronik sorunların yanı sıra, bir de şiddet gören, atanamayan, teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu yürek parçalayan durumlar, öğretmenlerimizin içinde bulunduğu acı tablonun en net örnekleridir. İki gün sonra kutlanacak olan 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerimizin hak ettikleri değeri gördüğü bir Türkiye’nin tesis edilmesini temenni ediyor, başta teröre kurban verdiğimiz şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”
AK Parti iktidarını eleştiren Ayva sözlerini şöyle sürdürdü: “19 senedir iktidarda olan bir partinin bugün ‘Faizi yükseltmek kötü, düşürmek faydalı’ demesi olmaz, böyle bir kural yok ki. Faize bir sistemin içinde nasıl tedbir alınması gerekiyorsa ona göre tedbir alınır. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin faizler sıfır. Amerika’da sıfır, para var kullanamıyorlar. Hatta adam diyor ki ‘Üstüne ben para isterim.’ neden? ‘Senin paranı koruyabilmek için emek sarf ediyorum, onun karşılığında senden para isterim.’ diyor. Faizsiz bir sistem kurmak istiyorsanız ona göre tavır belirlersiniz ki Sayın Tayyip Bey bundan 17-18 sene önce ‘Faiz, bir dünya gerçeğidir.’ demişti zaten. Müslüman İş Adamları Toplantısı’nda ifade etti. O zaman öyle söyleyip bugün ‘Yok efendim ben faiz arttırmayı isteyenlerle beraber olamam.’ Peki, bu rakamı bu seviyeye kim çıkardı? Davutoğlu mu, Babacan mı? Kendisi Cumhurbaşkanı değil miydi?” Burcu AYDIN’ın Haberi
#saadetpartisi, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi