Yaşadıkları dönemde önemli bir medeniyetin temsilcileri olan Friglerin iz bırakan hikayelerinden yola çıkılarak hazırlanan Frigya Güneşi gösterisi, bu akşam sanatseverlerle buluşacak. Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) Halk Dansları Topluluğu sahnelenecek Frigya Güneşi, bu akşam saat 20’de Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezi’nde başlayacak.
Gösteride Ezop, Kibele, Marsyas, Pan gibi Frigya kültürüne damgasını vuran karakterler, Frigya kültürüne ait danslar ve müzikler yer alacak.