Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gastro Afyon Fest 29 Eylül’de başlıyor

Lezzet ve turizm tutkunlarını Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da bir araya getirecek 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali, 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2023 tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi Festival Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Gastro Afyon Fest 29 Eylül’de başlıyor

Afyonkarahisar, et yemeklerinden hamur işlerine ev yemeklerinden sokak lezzetlerine uzanan birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin sunulacağı ve dünyanın dört bir yanından binlerce misafiri ağırlayacak Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’ne 5. kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

AFYON LEZZETLERİ BİR KEZ DAHA DÜNYAYA AÇILACAK

Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen, sektör adına önemli kazanımların elde edildiği Uluslararası GastroAfyon Lezzet ve Turizm Festivali’nin bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğinde, birçok paydaş kurumun katkılarıyla düzenlenecek festival, lezzet, kültür ve eğlenceyi bir araya getirerek katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak. Afyon Motor Sporları Merkezi Festival Alanı’nda 29-30 Eylül- 1 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, Afyonkarahisar lezzetleri bir kez daha dünyaya açılacak. Yerli-yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri ve ünlü gurmelerin yanı sıra yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katılacağı festivalde, şehrin yöresel lezzetlerinin yanı sıra turizm zenginlikleri de tanıtılacak. Gastronomi turizmi ile termal, tarih, inanç, doğa ve kamp turizmi gibi potansiyellerini birleştirmeyi hedefleyen Afyonkarahisar, yeni bir sinerji ortaya çıkaracak.

LEZZET ŞÖLENİ YAŞANACAK

Afyonkarahisar ve çeşitli illerden 100’dan fazla gastronomik firmanın stant açacağı festivalde tam bir lezzet şöleni yaşanacak. Festival boyunca, yerel ve uluslararası şefler, yöresel ve inovatif yemekler hazırlayarak katılımcıların beğenisine sunacak. Yöresel yemek yarışmaları, workshoplar (yemek atölyeleri), kültürel etkinlikler, sanat sergileri, konserlergibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak festivale ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek. Festival, Afyon’u keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olacak. Yolların ve medeniyetlerin kesiştiği şehir Afyonkarahisar, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin yanında UNESCO Yaratıcı Kentler Ağında ülkemizin 3, dünyanın ise 49 gastronomi şehrinden biri. Şehrin hangi sokağında yürnürse yürünsün mutlaka tadına doyulmayacak bir lezzet, kokusu cezbediyor. El emeği ürünler, dünyaca ünlenmiş meşhur yöresel ürünler konukları karşılayacak. Afyonkarahisar’da yüzyıllar öncesine dayanan sıra yemekleri kültürü ise tam anlamıyla bir lezzet şöleni sunan eşsiz bir kültürü içinde barındırıyor.

TÜM YÖRESEL ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Böylesine zengin bir mutfağa ve böylesi köklü bir kültüre sahip Afyonkarahisar’da Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı öncülüğünde ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in koordinasyonunda bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’nde yöresel ürünler bir arada görülüp tadılabilecek. Festivalde Afyonkarahisar’ın gastronomi potansiyeli keşfedilebilecek. Afyonkarahisar, başta Valilik ve Belediye olmak üzere tüm unsurlarıyla 29 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Afyon Motor Sporları Merkezinde düzenlenecek olan 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’ne Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelecek tüm misafirleri ağırlamaya hazır. Festival için tüm hazırlıklar tamamlanarak geri sayım başladı.

 

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Pazar yeri değil yangın yeri”
Sıradaki Haber “Pazar yeri değil yangın yeri”