Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze, İnsani Yardım Bekliyor

“Hekimlerden Sessiz Yürüyüş” 26’ıncı haftasında konuşan Dr. Rıdvan Şener, “Gazze, insani yardım bekliyor.” dedi.

“Hekimlerden Sessiz Yürüyüş” 26’ıncı

“Hekimlerden Sessiz Yürüyüş” 26’ıncı haftasında Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Cami bahçesinden Zafer Meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından Dr. Rıdvan Şener, yaptığı basın açıklaması ile tamamlandı. Yürüyüş ve basın açıklamasında tıp fakültesi, eczacılık fakültesi öğrencilerinin yanı sıra sağlık camiasından isimlerde hazır bulundular.

Gazze, İnsani Yardım Bekliyor
“26’INCI HAFTADA YİNE GAZZE İÇİN TOPLANDIK”
Dr. Rıdvan Şener, 7 aydır devam eden soykırım ve zulme sabreden onurlu Gazze halkına ve bütün zorluklar içerisinde açlığa, ilaçsızlığa rağmen kendi canı pahasına hastaları için var gücüyle çalışan Gazze’nin şerefli hekimlerine ve sağlık çalışanlarına selam göndererek konuşmasını başladı. Dr. Şener, “Türkiye’deki hekimler ve sağlık çalışanları olarak Sessiz Yürüyüş’ümüzün 26. haftasında yeniden Gazze’yi hatırlamak ve hatırlatmak için toplandık. Katil İsrail’in on yıllardır sürdürdüğü sistematik işgal ve zulüm 7 Ekim’den bu yana katlanarak devam ediyor. 7 aydır her gün, her dakika Gazze’ye bombalar yağıyor ve şehit haberleri geliyor. Gazze halkı ölümle, açlıkla, hastalıkla boğuşuyor. Gazze’de taş üzerinde taş koymayan İşgalci İsrail’in son günlerdeki hedefi ise Refah kenti. Refah; saldırıların başından beri, güvenli bir yer umudu ile 1,3 milyon Filistinli’nin sığındığı 55 kilometrekarelik bir toprak parçası. Haktan, hukuktan, vicdandan, insanlıktan nasibini almamış İsrail; 7 aydır güvenli olduğu iddiası ile insanları göçe zorladığı Refah’a şimdi karadan ve havadan saldırmaya başladı. Adeta bir açıkhava hapishanesi olan Filistin’in, dünya ile tek bağı olan Refah’ta da soykırımdan başka kelimeyle anlatılmayacak bir zulüm yaşanıyor. Çaresiz halk, Gazze’nin yerle bir edilmiş kuzey kesimlerine doğru ilerlemek zorunda kalıyor. Gittikçe zalimliği ve zulmü artan İşgalci İsrail’e diyoruz ki zalimin sonu yaklaştıkça zulmü artar. Daha da azgınlaşır, senin de sonun yaklaştı. Geçmişteki tüm zalimler gibi senin de tarihin kara sayfalarında adın geçecek ve lanetle anılacaksın. Bugün senin zulmüne susanlar, senin yanında olup yardımcın olanlar da ilerde utancından kaçacak delik arayacak ve yargılanmaktan kurtulamayacak.” dedi.

Gazze, İnsani Yardım Bekliyor
“SAĞLIK CAMİASI OLARAK HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Dr. Şener, sözlerine şöyle devam etti: “Elbet bugünler de tarih olacak. Biz Gazze’yi unutmadığımız, unutturmadığımızda, imkân olursa; gemilerle kardeşlerimizin yardımına koştuğumuzda, imkân ve şartlar müsait olmadığında; Eylem ile yüreğimizdeki ateşi diri tuttuğumuzda, zulmedenlerin hangi akıbete uğrayacaklarını haykırdığımızda, dua ile Allah’tan yardım, sabır ve metanet dilediğimizde, boykotu gevşetmediğimizde, alışkanlık haline getirdiğimizde sevinenler mazlumlar olacak. Bizler hekimler ve sağlık çalışanları olarak, 26’ıncı haftasında toplandığımız yürüyüşümüzde çağrımızı yineliyoruz. Yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına, devletlere, sağlık ve yardım organizasyonlarına sesleniyoruz. Gazze, insani yardım bekliyor. Bombalardan kurtulabilen bir avuç mazluma acilen insani yardım ulaştırılmalıdır. Yaralı ve hastalar bir an önce tahliye edilmelidir. Dünyanın dört bir tarafında aynı hassasiyeti paylaştığımız nice hekim ve sağlık çalışanları adına bizler; her türlü göreve hazır olduğumuzu tekrar dile getiriyoruz. Vicdanımızla, şuurumuzla, duamızla, mesleklerimizle, eylemlerimizle Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Kanıksamayacağız, normalleştirmeyeceğiz, sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız.”

Gazze, İnsani Yardım Bekliyor