Gençlere yönelik projeler ele alındı

Gençlere yönelik projeler ele alındı

İl Müftüsü Şükrü Kabukçu başkanlığında “İl Müftülüğü Gençlik Komisyonu İstişare Toplantısı” düzenlendi

Afyonkarahisar İl Müftülüğü Miftah Kur’an Kursu Toplantı Salonunda İl Müftüsü Şükrü Kabukçu başkanlığında “İl Müftülüğü Gençlik Komisyonu İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya KYK yurtlarında görev yapan ma-nevi danışmanlar, TDV evlerinde görevli ve gençlik çalışmalarında aktif görev alacak olan din görevlileri katıldı.
Yeni Hastane Camii İmam-Hatibi Niyazi Sak’ın Kur’an tilavetiyle başlayan toplantı, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun açış konuşmasıyla devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolün gençliğe yönelik hizmetlerdeki olumlu katkılarına değinen Müftü Kabukçu, yürütülen çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Bu çalışmaların öncelikli hedef kitlesinin üniversite gençliği olduğunu ifade eden Kabukçu, KYK yurtlarında ve TDV evlerinde kalan ya da kalmayan tüm gençlerle, lise ve ortaokul çağındaki öğrencilerin bu çalışmalardaki önemine değindi.
İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun konuşmasının ardından İl Gençlik Koordinatörü Ebubekir Çetiner, “Gençlik Koordinatörlüğü ve Faaliyetleri” konulu sunum yaparak, yakın tarihte açılması planlanan “Afyonkarahisar İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi”nin ve burada gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin tanıtımını gerçekleştirdi.
Katılımcıların soru, fikir ve önerileriyle katkı sağladığı toplantı, İl Müftü Yardımcısı Sevdegül Çekin’in yaptığı değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi