Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Gençlerimiz, Milli Mücadele’den Bugüne Ümidimizdir”

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Yiğitbaşı, gençlerin ülkenin ümidi olduğunu aktardı

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve Türk Bayrağı altında birleşen tüm vatandaşlarımızın, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum. Bayramımız Kutlu Olsun!

Türk milleti, İstiklal Mücadelesi boyunca azim ve cesaretle göğsünü düşmana siper ederek vatanını ve bayrağını savunmuş ve destansı bir zafer elde etmiştir. Gençlerimiz de Millî Mücadeleden bugüne her dönemde gösterdikleri kahramanlık ve gayretle ülkemizin ümidi olduklarını her fırsatta ortaya koymuşlardır. İnanıyorum ki bu topraklarda yaşayan her bir gencimiz, gelecek vizyonumuza ve değerlerimize sahip çıkarak tevarüs ettikleri bayrağı daha da yükseklere çıkaracak, ulusal ve uluslararası alanlardaki başarılarıyla ülkemizi güçlü şekilde temsil etmeyi sürdüreceklerdir.

Bu anlamlı gün aynı zamanda tarihinden güç alan, istiklaline duyduğu aşkla istikbale yürüyen bir gençliğin günüdür. “Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek azim ve cesaretle kazanılan toprakları Türk gençliğine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi, bugün bizim de umudumuz gençlikten yanadır.

Gençlerimize düşen en büyük görev, bu aziz vatanın bağımsızlığını korumak, geleceğini teminat altına almak ve inandığı değerler öncülüğünde gelecek kuşaklara huzur ve güven dolu bir ülke bırakmaktır. Milli ve manevi değerlerimizle yoğrulan Kurtuluş Mücadelesi ve Cumhuriyet ile kazandığımız tecrübelerimiz, geleceğe ancak gençlerimizin inanç ve gayretiyle aktarılabilir.

Bu vesileyle çok kıymetli gençlerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, mukaddes emanetlerini saygı ve hürmetle yad ediyorum.