Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Genel Başkan Özel: Köksal, Her İki Afyon’lu’dan Birinin Oyunu Aldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına seçilen Av. Burcu Köksal’ın her iki Afyonlu’dan birinin oyunu alarak seçildiğini belirtti. Özel, “Afyonkarahisar milletvekilimiz, Grup Başkanvekilimiz Burcu Köksal, her 2 Afyonlu’dan birinin oyunu alarak belediye başkanı seçildi.” dedi

CHP Genel Başkanı Özgür

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Grubu, Grup Başkanvekilliği ve Disiplin Kurulu üyelerini belirlemek için basına kapalı toplandı.

KÖKSAL’IN YERİNE EMİR GRUP BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ

Hatırlanacağı üzere Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilmeden önce Afyonkarahisar Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili olan Av. Burcu Köksal’dan boşalan Grup Başkan Vekilliği ve Köksal’la birlikte 4 milletvekili belediye başkanı olduğu için sandalye sayısı 125’e inen CHP’de grup başkanvekili olmak için salt çoğunluk olan 63 milletvekilinin oyu gerekiyordu.  Grup Başkanvekilliği için Ankara Milletvekili Murat Emir ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç yarıştılar. Seçiminin ardından Murat Emir 66 oy alarak CHP’nin yeni Grup Başkanvekili seçildi.

“KÖKSAL HER İKİ AFYONLU’DAN BİRİNİN OYUNU ALDI”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Grup Başkan Vekilliği seçimin ardından yen Grup Başkanvekili Ankara Milletvekili Murat Emir’i tebrik etti. Seçimden sonra açıklama yapan Genel Başkan Özel, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar milletvekilimiz, grup başkan vekilimiz Burcu Köksal’ın her 2 Afyonlu’dan birinin oyunu alarak belediye başkanı seçilmesinden sonra kendisinden boşalan yer için CHP’de demokratik bir seçim yaşadı. İki adayımız vardı, 2 adayımız arasından hiçbir ayrım gözetmeksizin bir demokratik yarışı teşvik ettik. Adaylarımızdan bir tanesi birinci turda salt çoğunluğu alarak Murat Emir, Meclis’te emeği olan hem hukukçu kimliğiyle hem hekim kimliğiyle mecliste çok çalışan benim de Grup Başkan Vekili olarak hep en kritik noktalarda verdiğim görevlerde büyük bir başarı gösteren arkadaşımız Grup Başkanvekilimiz olarak seçildi. Diğer adayımız Sevda arkadaşımız İzmir milletvekilimiz o da tüm arkadaşlarımız kadar bu göreve layık olan bir arkadaşımızdı. Bundan sonra da CHP, parti içi demokrasiyi, grup içi demokrasiyi işletmeye devam edecek. Ben grup seçimlerinden sonra geldim. Seçilen arkadaşımızı tebrik ettim. Seçim yarışında bir adım geride kalan arkadaşımıza teşekkür ettim. Bundan sonraki süreçte ilgili de kendilerini görevlendirdik” ifadelerini kullandı.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti