Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Gerçek gündem geçim sıkıntısı”

 Saadet Partisi Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Doğan iktidarın gerçek sorunların konuşulmasını istemediğini belirterek ‘Gerçek gündem CHP ve millet ittifakı değil, geçim sıkıntısıdır.” dedi.

“Gerçek gündem geçim sıkıntısı”

SEÇİM BİTTİ, ZAM YAĞMURU BAŞLADI

Programda 6’lı masa ve seçim dönemini yorumlayan Doğan, “Millet İttifakı’nın çok anlamlı ve değerli olduğunu düşünüyorum. Bana göre bu ittifak önümüzdeki süreçte de konuşulmaya devam edecek. Birbirinden farklı 6 parti ülkemizi düşünerek bir araya geldiler ve güzel bir çalışmaya imza attılar. Seçimde aldığımız yüzde 48 oy azımsanamaz. Bu çok önemlidir. Bence Millet İttifakı’nın kaybetmesinin en önemli nedeni iktidarın tüm olanaklarını kullanarak seçim çalışması yapmalarıydı. Mutlaka bizlerin de hataları olmuştur. Biz halkımızın tercihine saygılıyız. Ama hayat devam ediyor ve önümüzdeki süreçte de yine seçimler var. Biz çalışmalara devam edeceğiz. Seçimler bitti ve ardından zam yağmuruna tutulduk. 6’lı masa olarak haklılığımız ortaya çıktı. Biz ülkemizde herkesin her konuda güvende hissetmesini istiyoruz. Seçim bittiği günden bu yana sadece ekonomi konuşuyoruz ve insanlarımız gergin. Ülkemizde bir gencimiz bile bu ülkede yaşamak istemiyorsa bunu hepimiz sorgulamalıyız. İktidar gerçek sorunların konuşulmasını istemiyor ve gündemi saptırıyor ama halkın gündemi geçim sıkıntısı.” diye konuştu.

 

“SAADET PARTİSİ’NİN OLDUĞU YERDE YOLSUZLUK, HIRSIZLIK VE İSRAF OLAMAZ”

Saadet Partisi’nin ülkenin tüm sorunlarını bilen ve çözüm önerilerini sunan bir parti olduğunu kaydeden Doğan, “Yer altı kaynakları, coğrafi özellikleri ve genç nüfusu açısından zirve olan bir ülkede ekonomik sıkıntılar konuşulmamalı. Saadet Partisi’nin olduğu yerde yolsuzluk, hırsızlık ve israf olamaz. Ama bugün bu kavramlar sıradan kavramlar gibi algılanıyor. Mevcut iktidar bu kavramları sıradanlaştırdı. Bizim yönetim anlayışımız üretime dayalı bir ekonomi modelidir. Ama Ak Parti’de bu yok. Sorunların çözülmesi için önce gelirler arttırılmalı. Bunu yapmıyorlar. Sadece zam yapıyorlar, para basıyorlar. Bugün memurun aldığı maaşın yarısını kiraya gidiyor. Üretim ekonomisine geçmeden güçlü olamayız. Üretmeyen ülke sorunları çözemez.” dedi.

 

“AFYON’DA İDDİALIYIZ”

Afyon merkez, ilçe ve beldelerinde yerel seçimler için hazırlıkların sürdüğünü kaydeden Doğan, “Tüm vatandaşlarımıza ulaşarak fikirlerini öğreniyor ve bunun üzerine projeler inşa ediyoruz. Afyon’da da bu durum geçerli. Seçimleri kazanmak için gerekli adımları atacağız. Hem Afyon’u hem de ülkemizin tüm şehirlerini kazanmak için çalışmalarımız sürüyor. Disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Afyon’da zihinsel ve psikolojik olarak çok iddialıyız. Afyon ve ilçelerinde birileri için sürpriz, bizim için sürpriz olmayan sonuçlar çıkabilir. Elbette ittifak da olabilir. Bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Mevcut iktidarın bu seçimlerde işi çok daha zor. Zamların altında yaşayan seçmenin yerel seçimlerde iktidara gereken cevabı vereceğini bekliyoruz. İttifak olması halinde de bizlerin bu seçimlerde başarılı çıkacağımıza inanıyorum. 10 Saadet Partili vekil olarak meclis açılıncaya kadar tüm illeri gezerek teşkilatlarımızla değerlendirme yapıyoruz. Daha sonra tüm vekillerimizin getireceği raporlara göre yol haritamızı belirleyeceğiz.” dedi.

 

Yayın esnasında Doğan’a Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş ve partililer de eşlik etti.