DOLAR 17,8692 -0.21%
EURO 18,4770 0.96%
ALTIN 1.032,23-0,12
BITCOIN 4283643,66%
Afyonkarahisar
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Gönüllü liderler eğitimde – Kocatepe Gazetesi

Gönüllü liderler eğitimde – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
14 Şubat 2017 12:45
Gönüllü liderler eğitimde – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Gönüllü liderler eğitimde

Konya’da kız ve erkek olmak üzere ayrı tarihlerde iki dönem halinde yapılan eğitim çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar Gençlik Merkezleri’nden 6 erkek 2 bayan toplam 8 genç Gönüllü Liderlik Eğitimleri’ne katıldı. Eğitim çalışması kapsamında gençlere Gençlik Merkezleri’nde yerine getirecekleri sorumluluklar, yaşıtları ile iletişim, etkinlik ve faaliyet planlama, kişisel gelişim gibi birçok alanlarda uzmanlar tarafından eğitimler verildi. Bu eğitim çalışmalarının sonunda gençler, haftanın belli günlerinde part time olarak gençlik merkezlerinde faaliyet gösterirken aynı zamanda da üniversitedeki öğrenimlerine devam edebilecek. Eğitim ve öğrenim gördükleri üniversitede Bakanlığın ve Gençlik Merkezleri’nin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirici faaliyetler organize ederek, gençlerin Gençlik Merkezleri’nde serbest zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri için gönüllü liderlik yapacaklar.
Gönüllü liderlik yapacak gençler gençlik çalışmalarında deneyimi olan ve Gençlik Merkezleri’nde gerekli oryantasyon eğitimi alarak yaşıtlarına rol model olacaklar. Aynı zamanda ilk ve orta öğretimde yer alan gençlerin fikri, sosyal, kültürel, millî ve manevi değerleri benimsemeleri için onlarla çeşitli faaliyetler gerçekleştirmelerine yardımcı olacak. Üniversitelerin lisans bölümlerinde okuyan gönüllü liderler, Bakanlık veya gençlik merkezleri tarafından yapılan her türlü gençlik ve spor faaliyetlerinde görev alabilecekler. Bakanlıkça açılan gönüllü gençlik liderliği yetiştirme eğitimini başarı ile tamamlayan gönüllü gençler, gençlik merkezlerinde etkin görevler alacaklar. Gönüllü liderlerin çalışma süreleri verimli olmaları halinde öğrencilik süresi ile sınırlı olacak. Böylelikle gençlik merkezlerinde gençlere yönelik yapılacak etkinlikler noktasında daha etkili olunması hedefleniyor. >> Mustafa Ertürk’ün haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.