Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gülse Birsel, Kiminle Evli Çocuğu Var Mı?

Oyuncu, sunucu, komedyen, senarist ve gazetecie Gülse Birsel, evli mi ve çocuğu mu var mı sorularının yanıtları merak ediliyor

Oyuncu, sunucu, komedyen, senarist

BABA TARAFINDAN UŞAKLI’DIR

Gülse Birsel, 11 Mart 1971’de Gültekin ve Semiha Şener’in üçüncü çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Babası bir avukat, annesi ise ev hanımıdır. İsmini annesinin ve babasının adlarının ilk hecelerinden almaktadır. İsmini ağabeyi ile ablası koymuştur. Kendisinden 15 yaş büyük Bozkurt Şener adlı bir ağabeyi ve 13 yaş büyük Dilek Yücetin adlı bir ablası vardır. Babasının memleketi Uşak’tır. Ailesinin kökleri Uşak’tan Ordu’ya, Muş’un Varto ilçesinin Çerkes köylerinden İstanbul’un Beyazıt semtine uzanmaktadır. Ağabeyi Bozkurt Şener göz doktoru ve eski bir millî voleybolcudur. Ortaöğrenimini Beyoğlu Anadolu Lisesinde tamamladı. Lise son sınıfa kadar meslek olarak oyunculuğu seçmeyi düşünüyordu. Ancak ailesinin isteğiyle Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde öğrenim gördü. Daha sonra 1994-1996 yılları arasında Columbia Üniversitesinde sinema yüksek lisansı yaptı.

ÜNİVERSİTEDE OKURKEN AKTÜEL DERGİSİNDE ÇALIŞTI

Gülse Birsel, üniversite ikinci sınıftayken Aktüel dergisinde işe başladı. 1996’da Türkiye’ye dönen Birsel, üç ay boyunca atv’de sabah bülteninin dış haberlerini yazdı. Bir yıl sonra Esquire dergisinin yayın yönetmenliğine getirildi. Aralık 1997’den 2003’e kadar Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. 2002’den 2012 yılına kadar Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Yine bu dönemde FHM, Gezi, Harper’s Bazaar ve House Beautiful dergilerinde genel koordinatör olarak çalıştı. 6 Mart 2002’de atv’de yayımlanmaya başlayan g.a.g. adlı programla televizyona adım attı. Mart 2003’te bazı g.a.g. metinleri ile köşe yazılarını Gayet Ciddiyim adıyla kitaplaştırdı. 11 Şubat 2004’e kadar g.a.g.’ın sunuculuğunu ve metin yazarlığını üstlendi.

AVRUPA YAKASI DİZİSİNİN SENARİSTLİK VE OYUNCULUĞUNU YAPTI

Gülse Birsel, Mart 2003’te Levent Özdilek ile birlikte başrolünde yer aldığı Eyvah! Eski Kocam adlı atv dizisi, ikinci bölümünün ardından yayından kaldırıldı. 11 Şubat 2004’te atv’de yayımlanmaya başlayan Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini ve başrol oyunculuğunu üstlendi. Birsel, kendisine dizide Gazanfer Özcan, Hümeyra ve Ata Demirer gibi oyuncular eşlik etti. Mayıs 2004’te ikinci kitabı Hâlâ Ciddiyim yayımlandı. 2005 yapımı “Hırsız Var!” adlı film ile sinemaya adım attı. Ağustos 2005’te üçüncü kitabı “Yolculuk Nereye Hemşerim?” piyasaya çıktı. Nisan 2008’de İstanbul’dan geçen 2008 Yaz Olimpiyatları meşalesini taşıdı. 2009 yapımı 7 Kocalı Hürmüz filmiyle ikinci kez sinemada boy gösterdi. Altı sezon devam eden Avrupa Yakası adlı dizi, 24 Haziran 2009’da yayımlanan 190. bölümüyle final yaparak ekranlara veda etti. Birsel’in dördüncü kitabı “Velev ki Ciddiyim!” Aralık 2009’da, beşinci kitabı “Yazlık” ise Haziran 2011’de yayımlandı. 13 Ocak 2012’de Kanal D’de yayımlanmaya başlayan ve dört sezon devam eden “Yalan Dünya” adlı dizinin senaristliğini ve başrol oyunculuğunu üstlendi. Kendisine dizide Altan Erkekli, Füsun Demirel ve Olgun Şimşek gibi oyuncular eşlik etti. Mart 2013’te Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığına başladı. 2015’te TV8’de ekrana gelen Komedi Türkiye adlı yarışma programında jüri üyeliği yaptı. Altıncı kitabı Memleketi Ben Kurtaracağım! Kasım 2015’te piyasaya çıktı.

JET SOSYETE DİZİSİNİN SENARİSTİ VE BAŞROL OYUNCUSUDUR

Gülse Birsel, senaryosunu yazdığı ilk sinema filmi olan ve aynı zamanda oyuncu olarak da yer aldığı Aile Arasında, Aralık 2017’de vizyona girdi. 18 Şubat 2018’de Star TV’de yayımlanmaya devam eden, ardından TV8’de, onun ardından ise internet platformu puhutv’de ve tekrar Star TV’de yayımlanan Jet Sosyete dizisinin senaryosunu yazdı ve başrolünde yer aldı. Dizide Cengiz Bozkurt, Ayşenil Şamlıoğlu, Sarp Apak, Çağlar Çorumlu ve Derya Karadaş gibi isimler de eşlik etmiştir. 2020 yılında Türkiye’de COVID-19 pandemisi sebebiyle dünyada evde çekilen ilk dizi de olmuştur ve dünya basınında da yer almıştır. Evde çekilen 2. bölümde toplamda 59. bölümle dizi sona ermiştir. Ekim 2019’da Hürriyet gazetesinden istifa ettiğini kendi resmî sosyal medya hesabından duyurdu. Nisan 2022’de Disney+ ile iki film ve üç sezonluk bir dizi için anlaştı. 2022 yılında Disney+ platformunda yayımlanan Yılbaşı Gecesi filmini yazdı ve bu filmde kendisi de rol aldı. Gülse Birsel, Fransa’nın Cannes şehrinde Ayşe Arman aracılığıyla tanıştığı gazeteci ve televizyoncu Murat Birsel ile 1999 yılının Ağustos ayında evlendi. Anne olmaya uygun biri olmadığını ifade eden Birsel’in çocuğu yoktur. Eşi Murat Birsel ile Nişantaşı’nda yaşamaktadır.