en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,0363 0.07%
EURO 20,5240 0.07%
ALTIN 1.186,67-0,04
BITCOIN 5398761,03%
Afyonkarahisar

KAPALI

13:17

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“İmam hatiplere  dil uzatanlarla  mücadelemiz sürecek”

“İmam hatiplere dil uzatanlarla mücadelemiz sürecek”

ABONE OL
10 Eylül 2020 16:10
“İmam hatiplere  dil uzatanlarla  mücadelemiz sürecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Arslan, İmam Hatip Okulları ile ilgili ifadelerinden dolayı Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Eğitim-Bir-Sen olarak Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Her sıkıştıklarında İmam Hatiplere, dini kurumlara dil uzatan sapkınlar ve sapıklarla mücadelemiz devam edecektir” dedi

 

Eğitime Destek Platformu İl Koordinatörü Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, Erol Mütercimler’in İmam Hatip Okulları Mezunları ile ilgili olarak bir televizyon programındaki ifadelerini sert bir dille kınadı. Arslan, kategorik düşünmenin haksızlık, kurumlara itibar suikastı düzenlemenin de ahlaksızlık olduğunu savundu.
“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ
İFTİRA ÖZGÜRLÜĞÜ
İLE KARIŞTIRILAMAZ”
Mustafa Arslan, ahlaki değerlerle, toplumsal normlarla asla bağdaşmayan sahtekârlık, taciz, tecavüz gibi suçları işleyen, ahlaksızlar üzerinden kurumları yıpratmaya yönelik kara propaganda çabalarını büyük bir haksızlık olarak yorumladı. Arslan, “Bu durumları, içinde taşıdığı art niyetini ifşa etmek ve fırsat olarak görmek de büyük bir ahlaksızlıktır. Kişiliği bozuk, ahlaksız bir birey toplumun her katmanında, her kısmında, her yerde maalesef olabilmektedir. Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında, ‘O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız.’ ifadelerini kullanması; bir tek ahlaksız üzerinden okullarımızı, kurumlarımızı, camiaları yaftalaması aymazlık ve büyük bir terbiyesizliktir. Hiç kimse, hele hele belli bir mevkii işgal eden ve mansıp sahibi biri, milyonların gözünün içine baka baka toplumsal vicdanı yaralayacak şekilde okullarımızı suç mahalliymiş gibi ilan etme hakkına sahip değildir. Bir kepazelik üzerinden kişisel tacizden kurumsal tacize geçiş yapma hadsizliğine asla müsamaha gösterilmemelidir. Bireysel ahlak yoksunluğunun istenmeyen tezahürleri olarak okullarımızda, kurumlarımızda, sosyal hayatımızda görülen taciz veya istismar vakalarının, toplumsal sorumlulukla bağdaşmayan, ifade özgürlüğünü iftira özgürlüğüyle karıştıranlarca keyfî bir fütursuzlukla suçlunun dışında herkesi suçlayan bir edayla işlenmesi kabul edilemez.” dedi.
“TECAVÜZCÜ KİMLİĞİNE
GÖRE DEĞİL KİŞİLĞİYLE
DEĞERLENDİRİLMELİ”
Kötülüğün anormal, ahlaksızlığın günah olduğunu vurgulayan Arslan şunları kaydetti: “Kötülük anormaldir, ahlaksızlık günahtır. Ahlaksız, hangi posta bürünmüş olursa olsun, mutlaka cezalandırılmalıdır. Sahtekâr birisinin oynadığı oyun ortaya çıkınca içinde bulunduğu yapıya ne kadar uzak olduğu çok net bir biçimde anlaşılmaktadır. Ancak kişilerin yaptıkları kötülükler bütün bir camiaya mal edilmemeli; evrensel bir ahlaki ve hukuki düstur olan suçun şahsiliği prensibi çerçevesinde ahlaksızlık kurumsal yaftalamaya dönüştürülmemeli, kurumsal itibar suikastına teşebbüs edilmemelidir. Tecavüzcüyü, tacizciyi, kişiliğine bakmak yerine, kimliğine göre değerlendirip, kendi görüşüne yakınsa savunmaya, aklamaya, ancak farklı bir ideolojiye sahipse canla başla saldırmaya kalkanlar, en az suçlu kadar ahlaksızdır. Eğitim-Bir-Sen olarak Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Her sıkıştıklarında İmam Hatiplere, dini kurumlara dil uzatan sapkınlar ve sapıklarla mücadelemiz devam edecektir.” >> Kocatepe Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.