“Gürültü kirliliğine karşı tedbir alınmalı”

“Gürültü kirliliğine karşı tedbir alınmalı”

SP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, özellikle Devlet Hastanesi bölgesinde çalışan minibüslerin “aşırı korna” çalarak gürültü kirliliği oluşturduğunu belirtti. Akpınar, “Ayrıca motor, araba, tır ve kamyonların eksozlarından çıkan seslerde vatandaşı rahatsız ediyor.
Bu iki konu hakkında İl Emniyet Müdürlüğü’nün tedbir almasını rica ediyorum” dedi
Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, partide düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
“İKTİDAR SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİ”
Erhan Akpınar, son zamanlarda toplumun birçok zor günler geçirdiğini, milletle gerçekleştirdiklerini belirttiği geçim ittifakları kapsamında düzenledikleri “Esnaf Kongresi”nde, esnaf sorunlarının dinlenildiğini ifade etti. Ekonominin bel kemiği esnafın içerisinde bulunduğu durumun görmezden gelindiğini ileri süren Akpınar, “Esnafımızın halini ‘Görmedim, duymadım, bilmiyorum’ demenin geçerliliği artık yoktur. İşte biz size gösteriyoruz, duyuruyoruz ve artık biliyorsunuz. İktidarda bulunma sorumluluğunun gereğini artık bir saniye bile geciktirmeden yerine getirmelisiniz. Biz SP olarak şu an muhalefetteyiz ve üzerimizdeki bu sorumluluğun tüm gerekliliklerini eksiksiz yerine getirmeye de kararlıyız. Vatandaşımızın sesine ses olmaya, her bir vatandaşımızın derdini kendi derdimiz kabul ederek çözüm yollarını aramaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Ve iktidar, bugüne kadar olduğu gibi sorumluluklarını yerine getirmemeye devam ederse; inanıyoruz ki ilk seçimde milletimiz Saadet Partisi’ni yetkilendirecek ve işte o zaman biz bu yetkilendirmenin tüm gerekliliğini bihakkın yerine getireceğiz.” dedi.
“KISKANILACAK EKONOMİ TABLOSU YOK”
Toplumun herkesiminin büyük problemler yaşarken, iktidarın bambaşka bir Türkiye tablosu çizmeye çalıştığını iddia eden Akpınar, “İktidarın ‘ABD bizi kıskanıyor, Avrupa bize imreniyor, yakında çağ atlayacağız; onlar da çatlayacaklar, patlayacaklar.’ gibi söylemlerle algıları yönetmeye gayret ediyorlar. Keşke anlattıkları gibi olsa, keşke ortada kıskanılacak bir ekonomi tablomuz olsa sevinirdik, emin olun. Ancak maalesef yok, ne yazık ki durum hiç de anlatıldığı gibi değildir. Hem alım gücü hem hayat pahalılığı gibi pek çok konuda dünya sıralamasında, özellikle son yıllarda diğer ülkelerin epey gerisine düşmüş durumdayız. Buna pek çok örnek verilebilir ve birçok farklı ülke ile farklı konu başlıklarında kıyaslamalar yapılabilir. Bazıları, bu da nereden çıktı, diyebilir ama yine de bir misal vermek istiyorum. Son günlerde vatandaşımız, araba fiyatlarından ve bu nedenle araç sahibi olamadıklarından epey şikâyetçi. Bu konuda bir kıyas yapmanın duruma açıklık getireceği kanaatindeyim. Bakınız; artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelen ‘otomobil sahipliği’ noktasında dünyada ne durumdayız?” diye konuştu.
“OTOMOBİL ARTIK HAYAL EDİLEMEZ META ÜRÜN”
TÜİK verilerinden hareketle Türkiye’de en az iki aileden birinin arabasının olmadığını ifade eden Akpınar, “EUROSTAT verilerine göre ise dünya genelinde bin kişiye düşen otomobil sayısında son sıralardayız. Gelişmiş ülkeleri bir kenara bırakalım; Bulgaristan ve Romanya’nın dahi yarısından daha az ‘otomobil sahipliğimiz’ söz konusu. Günümüzde artık zorunlu bir ihtiyaç kabul edilen otomobil almak için yıllarca çalışmanın yanında; aldıktan sonraki MTV, akaryakıt, sigorta, kasko ve diğer maliyetler nedeniyle de pek çok insanımız için artık hayali bile mümkün olmayan bir meta ürün haline gelmiştir. SP olarak biz, insanımızı böylesine kötü hayat standartlarına mahkûm eden anlayışa kesinlikle razı değiliz. Biz istiyoruz ki insanımız için en temel ihtiyaçlar, ulaşılması hayal bile edilemeyen şeyler haline gelmesin. Biz istiyoruz ki gerçekten ekonomisiyle, insanlarının alım gücüyle, hayat kalitesinin yüksekliğiyle özlem duyulan ve kıskanılan bir ülke haline gelelim.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi