Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hakkı Bulut nereli ve kaç yaşında?

Hakkı Bulut kimdir ve nereli? Ünlü şarkıcı Hakkı Bulut kaç yaşında, en ünlü şarkılarının isimleri nedir?

Hakkı Bulut nereli ve kaç yaşında?

Hakkı Bulut kimdir, nerelidir, kaç yaşında
Hakkı Bulut kimdir ve nereli? Ünlü şarkıcı Hakkı Bulut kaç yaşında, en ünlü şarkıları
Hakkı Bulut kimdir ve nereli? Ünlü şarkıcı Hakkı Bulut kaç yaşında, en ünlü şarkılarının isimleri nedir?

Arabesk Müziğin Usta İsmi Hakkı Bulut Kimdir?
Hakkı Bulut, Türk müzik tarihinin önemli figürlerinden biridir. 1945 yılında Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde doğan sanatçı, arabesk ve fantezi müziğin öncüleri arasında yer alır. Aynı zamanda bir öğretmen, oyuncu ve müzik yapımcısı olan Bulut, 76 yaşında olmasına rağmen müzik yapmaya devam ediyor. Sanatçı, 12 yıl öğretmenlik yapmış ve 1967 yılında ilk plağını çıkarmıştır. “İkimiz Bir Fidanız” adlı şarkısıyla ün kazanmış, 61 albüm çıkarmış ve 900 eserin beste ve güftesini kendisi yapmıştır.

Hakkı Bulut kimdir, nereli, kaç yaşında

Müzik ve Sinema Kariyeri
Hakkı Bulut’un müzik kariyeri oldukça zengindir. İlk plağı “Leyla” ile müzik dünyasına adım atmış, Orhan Gencebay ve Arif Sağ gibi isimlerle çalışmıştır. “İkimiz Bir Fidanız” gibi hit şarkıların yanı sıra, “Ben Buyum”, “Falcı”, “Ben Köylüyüm” gibi birçok hit şarkının da yaratıcısıdır. Sinema kariyerinde de 12 filmde rol almış, 2015 yılında çekilen “Aşkopat” adlı filmde Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses ile birlikte rol almıştır.

Özel Hayatı
Sanatçının özel hayatı da oldukça renkli. 9 kez evlenmiş ve 5 çocuk sahibi olmuştur. İlk eşi Mukaddes Hanım, ona ilk plağını çıkarması için gereken 5 lirayı vermiştir. Son eşi ise Saadet Hanımdır. 4 kızı ve 1 oğlu vardır; kızlarının isimleri Ayşe, Fatma, Zeynep, Elif ve oğlunun ismi Mehmet’tir.

Hakkı Bulut’un Çok Yönlü Yetenekleri
Hakkı Bulut sadece bir müzik sanatçısı değil, aynı zamanda bir öğretmen ve oyuncudur. Bu çok yönlü yetenekleri onu sadece müzik dünyasında değil, farklı sanat dallarında da tanınmış bir isim yapmıştır.
Eğitimci Kimliği
Sanatçı, müzik kariyerine atılmadan önce 12 yıl boyunca öğretmenlik yapmıştır. Bu deneyimi, onun müzikteki duyarlılığını ve toplumsal sorumluluğunu etkilemiş olabilir.
Şarkılarından Daha Fazlası
Hakkı Bulut, 900 eserin beste ve güftesini kendisi yapmıştır. Bu, onun sadece yorumcu değil, aynı zamanda yaratıcı bir sanatçı olduğunu gösterir.
Aile Hayatı
Sanatçı, özel hayatında da oldukça renkli bir kişiliktir. 9 kez evlenmiş ve 5 çocuk sahibi olmuştur. Aile hayatı, onun şarkılarına ve sanatına da yansımıştır.
Sinema Kariyeri
Müzik kariyerinin yanı sıra, Hakkı Bulut 12 filmde de rol almıştır. Bu, onun sadece müzikle sınırlı kalmayan, farklı sanat dallarına da ilgi duyan bir sanatçı olduğunu gösterir.

Hakkı Bulut, 3 Şubat 1945 yılında Mazgirt, Tunceli’de dünyaya geldi.

Alişan ile Gülümse Hayata konuğu Hakkı Bulut kimdir? Hakkı Bulut kaç yaşında, nerelidir?

Hakkı Bulut, ilkokul 5. sınıfa kadar doğduğu köyde, ortaokul 1. sınıfı Tunceli’de, 2. sınıfı Mazgirt’de okumuştur. Sonra Adana’ya göçmüş ve ortaokul 3. sınıfı da Ceyhan’da bitirmiştir. Adana Erkek Lisesi’nden mezun olmasının ardından dışarıdan Adana Öğretmen Okulu’nu bitirmiştir. Öğretmenliğe başladığı yıllarda babasının saz çalmasının etkisi ve müziğe küçük yaşta olan ilgisi sebebiyle müzikle de uğraşmıştır.
1967 senesinde ilk plak çalışmasını yapmıştır. Leylam adlı ilk plağında Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik ettiler. 1969 senesinde Adana’da yapılan Altın Ses müsabakasında birincilik almasının ardından ikinci plak çalışmasını yapmış ve hemen akabinde yine güfte ve bestesi kendisine ait olan İkimiz bir fidanız isimli eserini (1969) okumuştur. Daha sonra bu eseri müsaade vererek onlarca sanatçının seslendirmesine olanak tanımıştır.

Sanatçı bu senelerde yaptığı başta Falcı, Ben Köylüyüm, Ben Buyum, Dokunmayın Dünyama gibi eserlerle bugünkü arabesk müziğinin ilk temellerini 1969 senelerinde atanlardan biri olarak bu güne kadar 18 45’lik plak, 58 albüm çalışmasına imza atmıştır. 900 eserinin beste ve güftesi kendisine ait olan sanatçı 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü almış olup çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödüle layık görülmüştür. Sözleri kendisine ait olan eserlerini sanatçı başka sanatçılara vererek seslendirmelerine olanak tanımıştır. 250’ye yakın eseri başka sanatçılar tarafından seslendirilmiştir.

1988 senesinde arabesk müzikteki bazı olumsuzlukları eleştirenler, Kültür Bakanlığınca ve ülkede yarattığı olumlu olumsuzlukları incelenmek amacı ile Kültür Bakanlığının tertiplediği kongrede konuşmacı olarak bulunan Hakkı Bulut’tan arabesk bir parça (örnek olması amacı ile) istenmiştir. Sanatçı 6 ay önce piyasaya çıkardığı Seven Kıskanır albümünden Seven Kıskanır isimli bestesinin aranjesini Esin Engin ile beraber gerçekleştirdi ve şarkıyı Bakanlığa sunmuştur. Bu eserle ilk kez TRT’nin kapıları resmi olarak Hakkı Bulut’a açıldı. Bu şarkı TRT ekranlarında halka ve Atatürk Kültür Merkezi’nde basına sunulmuştur. Sanatçının 12 sinema filmi ve 2016 itibarıyla 61 albümü bulunmaktadır. Aynı zamanda söz ve müzikler de kendisine aittir. Son olarak 28 Haziran 2016 tarihinde “Kutuplarda Gül Yeşertirim” adlı 61. albümünü piyasaya çıkaran Hakkı Bulut bir röportajında albümün üç şarkısına klip çekeceğini ve nasip olursa 120 yaşına kadar yapıp albüm sayısını yüze tamamlamak istediğini söylemiştir.

HAKKI BULUT’UN ALBÜMLERİ

Senden Vazgeçmem 2013 (2012)
Bulutlar Ağlıyor (2011)
Aşktan Anladığım Bu (2010)
Amca – Zaman (2009)
Töreniz Batsın (2008)
Ne Yaptım Ben Sana (2007)
Klasikler (2006)
Bu Benim Hayatım (2006)
Hakkı Bulut Klasikler 2005 (2005)
Sen Bilirsin 51 (2004)
Son Veda (2003)
Bizim Sevdamız (2002)
Köyüme Dönüyorum (2002)
Ne Tez Unuttun (2001)
Hakkı Bulut Klasikleri (1996)
Gül Be Meleğim (1994)
Beni Unutma (1994)
İntizarım Var (1993)
Boynum Bükülü (1993)
Ben Sevdim İşte (1991)
Üstümü Örtün Geceler (1991)
Kimin İçin Yaşıyorum (1991)
Kula Kulluk Yakışmıyor (1990)
Sen Güzelsin (1990)
Seni Düşünüp Ağlıyorum (1987)
Hasretim (1987)
Seven Unutmaz (1987)
Gönül (1986)
Son Mektup (1986)
Ben Köylüyüm (1986)