DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321467-2,39%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Havuzun yerine kongre merkezi önerisi

ABONE OL
27 Mart 2012 16:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Havuzun yerine kongre merkezi önerisi

Mehmet Mühsürler, Borsa olarak şehri besi bölgesi anlamında küçük Hollanda yapma hedefini açıklarken, şehrin imar durumu ve olimpik yüzme havuzunun olduğu alanın değerlendirilme biçimi ile ilgili görüş bildirdi. Mühsürler, olimpik yüzme havuzunun bulunduğu alanı İstanbul’un “Bağdat caddesi” şeklinde tanımlayıp burada kongre merkezi inşasının Afyonkarahisar için çok önemli olduğunu açıkladı

Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, birlikten kuvvet doğacağını, 5 olan milletvekili sayısını 8’e, 10’a çıkararak Afyonkarahisar’ı büyükşehir statüsüne getirmenin ana hedef olması gerektiğini savundu. Birlik beraberlik içerisinde şehrin gelişip büyümesine katkı sunmanın zaruri olduğunu vurgulayan Mehmet Mühsürler, devam eden istikrarın mükemmel olduğunu, para akışının istikrar olması halinde geleceğini söyledi.
Borsa’nın hedefi küçük Hollanda
İstikrarın sağlanamadığı ortamda yatırımcının yatırım yapamayacağını dile getiren ATB Başkanı Mehmet Mühsürler; “Şu anda AK Parti hükümetinde ben bu istikrarı görüyorum ve devam ettiği kanaatindeyim. Rabbim huzurumuzu bozmasın, bozanlarada fırsat vermesin. Bu istikrar devam ettiği müddetçe hedef 2023. Türk ekonomisi dünyada ilk on ekonominin içerisine girebilir diye düşünüyorum. İstikrarın devam etmesi noktasında Rabbim düşmanlara fırsat vermesin. Bizim hedefimiz 2023’de 1 milyon büyükbaş hayvana ulaşmak. Dışarıdan gelen insanlara, yatırımcılara, besi bölgeleri konusunda biz Afyon’u küçük bir Hollan’da yapmak istiyoruz. Bunu hem büyükbaş hayvancılıkta hemde süt inekçiliğinde yapmak istiyoruz.” dedi.
“Yüzme havuzu çöplük”
ATB Başkanı Mehmet Mühsürler, İzmir karayolu üzerinde yer alan olimpik yüzme havuzunun kendisine göre “çöplük” olduğunu belirtti. İstanbul Sütlüce’de 20 yıl et satışı ile uğraştığını söyleyen Mehmet Mühsürler, mezbada farelerin cirit attığını ancak o yerin kong-re merkezine dönüştürülerek hizmet verdiğini ifade etti. AK Parti Genel Başkanı Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın tüm siyasi kampları Kızılcahamam’da yaptırdığına dikkat çeken Mühsürler; “Yüzme havuzu orada bomboş duruyor. Hiçbir işe yaradığı kanaatinde değilim. Oraya çok afaki bir para gitti. Burada Afyon için ne yapılabilir? Afyon için orası değiştirilerek orası çok güzel bir kongre merkezi olabilir. Otellerin kongre merkezi yapmaları değil, Afyon’un kongre merkezi olduğu zaman Kızılcahamam’ın K harfini anmayacaklar. Bütün siyasiler, bütün iş dünyası için bu durum geçerli. Mevcut yüzme havuzunun ivedilikle kaldırılıp Afyon’a en az 1500-2000 kişilik bir kong-re merkezi yapılması şehrin önünü açacaktır. Çünkü Afyon-Ankara arası 1,5 saatlik yol. Kızılcahamam trafik sıkışıklığında bir saat. Çok güzel bir kongre merkezimiz olursa gün gelir Ankara buraya dökülür diyorum.” diye konuştu.
“Benzerini İngiltere’de gördüm”
Kongre merkezinin yapılıp faaliyete geçmesiyle birlikte sucuk, şeker vb kalemlerde de ciddi bir hareketlenmenin baş göstereceğini vurgulayan Mehmet Mühsürler, medya mensuplarının da bu konuda vebal sahibi olduklarını belirtti. Mühsürler, bu memleketin çocukları olarak herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği söyledi. Olimpik yüzme havuzunun oluşturduğu görüntü kirliliğini sevmediğini dile getiren Mühsürler; “Bu havuz atıl bir yatırım konumunda. Şu anda burası benim gözümde İstanbul’un Bağdat caddesi konumunda. Medyadan ricam müze yanında bir kongre merkezi oluşunun göz önüne alınmasıdır. Ben bunu İngiltere’de gördüm. Kongre merkezi yapımı bizim için Afyon için çok önemli. Belki birileri kızabilir.” şeklinde konuştu.
Mühsürler’den imar önerileri
Kendisinin Belediye Başkanı olması halinde şehir içerisinde stadyumun olduğu alanı “kesinlikle ve kesinlikle” inşaata vermeyeceği kanaatini açıklayan ATB Başkanı Mehmet Mühsürler sözlerine şöyle devam etti: “Stadyumu komple kaldırırdım. Sonra garın önünden çevirir, umumhane pisliğinin olduğu yerleri kaldırırdım. Çok mükemmel bir şekilde tren yolunun olduğu yerden Tarım Kredi Kooperatifi ve Tarım Müdürlüğünü kaldırırdım. Dağın olduğu yere çok güzel bir şelale yapardım. Sabah saatlerinde bile hanımımın, çoluk çocuğumun gezebileceği bir park yeri yok. Bunu kabul edelim. Benim sözünü ettiğim alanda masrafsız bir hazine var. Stadyumda sabahın erken saatlerinde pek çok spor yapan insanlar oluyor. Akşamlarıda saat 17.00’den sonra var. Bizim parka ihtiyacımız var. Karaman mahallesi bina yığılı yer yok. Çocukların oynayabildikleri bir yer yok. Çok güzel bir Akarçay projesi oldu. O da onun yanında bir aksesuar olurdu. Potansiyelleri doğru kullanmak lazım. Orası ihaleye verildi binalar yapılacak. Arazimi yetmiyorda sen orayı veriyorsun? İngiltere’de 4-5 milyon metrekare yerler var. Bizim oksijenede ihtiyacımız var.” (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.