Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hayati Tekin Kimdir

26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin kimdir? İşte Hayati Tekin’in hayatı…

Hayati Tekin Kimdir

hayati tekin kimdir
3 Nisan 1959 yılında Samsun Tekkeköy Çırakman köyünde dünyaya gelen Hayati Tekin’in babasının ismi İbrahim, annesinin ismi Cemile’dir. İlköğrenimini doğduğu köyde, Ortaöğrenimini Samsun Atatürk Ortaokulu’nda , liseyi ise Samsun Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayan Hayati Tekin Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1984’de mezun oldu.

Hayati Tekin, 1994’de Büyükşehir Belediyesinden serbest çalışmak üzere ayrıldı. 1999 yılı yerel seçimlerine CHP’den aday olarak katılarak seçimleri kazandan ve Kutlukent Belediye Başkanlığı görevine başlayan Hayati Tekin 2004 yerel seçimlerinde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu. Hayati Tekin tekrar seçimi kazanarak Kutlukent Belediye Başkanlığı görevine devam etti.

2009’da çıkan kanun ile Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde ilçe kurulması gereğince Kutlukent, Büyüklü ve Aşağıçinik Belde belediyeleri Tekkeköy ilçe belediyesi ile birleştirildi. 2009 yerel seçimlerinde DSP den Tekkeköy Belediye Başkanı seçilen Hayati TekinKutlukent ve Tekkeköy Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.Hayati Tekin evli ve üç çocuk babasıdır.