Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” Temalı Sempozyum Yapıldı

“Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” temalı sempozyum yoğun ilgi gördü. Sempozyum sonunda yapılan “Hemşirelik Kıyafetleri Tarihsel Gelişim Aşamaları” konulu görsel sunum beğenildi

“Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” temalı

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğinde, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Öğrenci Hemşireler Derneği’nin katkılarıyla “Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu” yapıldı.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi konferansa salonunda yapılan sempozyumun açılış törenine; İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Duran ile hastane yöneticileri ve hemşireler katıldı.

“Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” Temalı Sempozyum Yapıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra sempozyumun açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz yaptı. Dr. Korkmaz, hemşirelik mesleğinin tarihsel gelişimi ve öneminden bahsederek sempozyumda emeği geçenlere teşekkür edip bütün hemşirelerin Hemşirelik Haftası’nı kutladı. İki oturum olarak düzenlenen sempozyumun sabahki bölümünde oturum başkanlığını Doç. Dr. Ayşe Taştekin yaptı. Dr. Öğretim Üyesi Cahide Çevik, Doç. Dr. Öznur Gürlek Kısacık ve Hemşire Zümrüt Girgin sabahki oturumda sunumlar gerçekleştirdiler. Öğleden sonra yapılan ikinci oturumda başkanlığı Doç. Dr. Öznur Gürlek Kısacık yaparken konuşmacı olarak Öğretim Görevlisi Dr. Kevser Pamuk ve Hemşire Sabire Nur Çınar ikinci oturumda konuştular. Konuşmaların ardından hastane hemşireleri tarafından hazırlanan “Hemşirelik Kıyafetleri Tarihsel Gelişim Aşamaları” konulu görsel sunum yapıldı. Beğeniyle izlenen sunum sonrası; konuşmacılara teşekkür belgeleri, katılımcılara katılım belgeleri ve hizmette 25 yılını dolduran hemşirelere plaket takdimi ile sempozyum programı sona erdi.

“Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” Temalı Sempozyum Yapıldı