“Her Ev Bir Okul” projesi ile yüzler gülecek

“Her Ev Bir Okul” projesi ile yüzler gülecek

Afyonkarahisar Valiliğinin eğitim alanında hayata geçirdiği “Her Ev Bir Okul Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklar için hazırlanan 1000 adet çalışma masası ve EBA TV’ye erişimi sağlamak için 20 adet TV Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı programla öğrencilerin evlerine uğurlandı

 

Valilik binası önünde düzenlenen programa Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, çalışma masalarını hazırlayan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet İvecen, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Tezgiden ve öğrenciler, STK temsilcileri ile basın mensupları katıldı.
“ÖĞRENCİLERİMİZ İKİ
BÜKLÜM DERS ÇALIŞSIN
İSTEMİYORUZ”
Programda konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Pandemi sürecinde ülke genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da öğrencilerimiz belli bir süre uzaktan eğitimle derslerini takip etmek zorunda kaldılar. Bunun onlar açısından ne kadar zor olduğunun farkındayız. Biz öğrencilerimizin evlerinde kaldıkları bu süreçte çalışma ortamlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşündük. Çocuklarımızın evlerinde iki büklüm bir şekilde yerde ders çalışmalarını istemiyoruz. Bu konuda ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde bu projeyi başlatmaya karar verdik. Aynı zamanda EBA TV üzerinden devam eden dersleri takip edemeyen çocuklarımızın olduğu bilgisi üzerine de imkânları olmayan öğrencilerimize TV temin etmeye karar verdik.” dedi.
Vali Gökmen Çiçek’in konuşmasının ardından çalışma masaları ve TV’ler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere evlere uğurlandı.
>> Kocatepe Haber Merkezi

 

“16 GÜN İÇİNDE,
İL GENELİNDE
3094 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI”

 

İl genelinde dar gelirli olan ve çalışma masası alamayan öğrencilerin tespitinin yapıldığını ve toplamda 3094 öğrenciye ulaşıldığını belirten Vali Çiçek, “9 Eylül tarihinde başladığımız projemizde 16 gün içerisinde ulaştığımız bu 3094 öğrencimizden 1099’una çalışma masaları ve sandalyeleri ulaştırıldı. Evlerinde TV’si olmayan ve EBA TV’ye erişim sıkıntısı yaşayan toplamda 129 öğrencimizden 69’una TV’leri ulaştırıldı. İl merkezinde dağıtım faaliyeti de bugün (dün) itibariyle başlıyor. 1000 adet çalışma masası ve sandalyesi, 20 adet TV öğrencilerimize ulaştırılacak. Bu süreçte bizlere hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda destek geldi. STK’larımızdan çok sayıda destek aldık. Git gide projemiz geniş kitlelere dağıldı. Biz şunu gördük Afyonkarahisar’ın eğitimde kalitesinin artırılması ve öğrencilerimize yapılacak her işte iş dünyamız, hayırseverlerimiz ve STK’larımız yanımızdalar. Bizden daha fazla duyarlı olduklarını gördüm.” diye konuştu.

 

“AFYON’DA EĞİTİMDE
ÇAĞ ATLATMAYA
KARARLIYIZ”

 

Projenin eğitim alanında ilk proje olduğunu ve farklı projelerin devam edeceğini kaydeden Vali Gökmen Çiçek, bu senenin sonuna kadar öğretmenler ve okul idarecileriyle birlikte eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak Afyonkarahisar’ın eğitimdeki durumunu farklı bir noktaya taşıyacaklarını söyledi. Vali Çiçek, “Biz çalışma masası olmayan hiçbir öğrencimizin kalmamasını istiyoruz. Bu konuda kararlıyız. Her bir öğrencimize ulaşacağız. Buradan bir kez daha ifade ediyorum. İhtiyaç sahibi olan ve çalışma masası olmayan tüm öğrencilerimiz lütfen bizlere ulaşsınlar. Biz Afyonkarahisar’da eğitimde çağ atlatmaya kararlıyız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi