Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Her Mahalleye Kreş Açacağız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, seçimi kazanması durumunda her mahalleye kreş açacaklarını belirtti.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, Karşıyaka Mahallesi’nde bir aile tarafından verilen iftar programına katıldı.

“HER MAHALLEDE KREŞLER AÇACAĞIZ”

Program sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Karataş, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ı hep birlikte el ele vererek hak ettiği yere getireceğiz. Buradan ailelerimize bir müjde vermek istiyorum. Ebeveynlerin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri kreşlerimizi her mahallede faaliyete geçireceğiz. Bu kreşler Mahallem Afyon Sosyal Tesisleri içerisinde yer alacak. Evlatlarımızın eğitim süreçlerine iyi bir başlangıç yapmaları ve ebeveynlerin de çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri kreşlerimizi her mahallede faaliyete geçirerek, ailelere destek olmayı hedefliyoruz. Bu projeyle, il genelinde yaşayan ailelerin çocukları için erken yaşta eğitim ve bakım hizmetlerine kolaylıkla erişebilmelerini sağlayacak ve çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunacağız. Her mahallede kurulacak kreşlerimizde, uzman eğitimciler ve deneyimli bakıcılar tarafından çocukların ihtiyaçlarına uygun eğitim programları sunulacak ve oyun tabanlı öğrenme ortamları oluşturulacaktır. Ayrıca, çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemek için çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve bireysel ilgi ve yeteneklerine göre rehberlik sağlanacaktır. Bizler bu projeleri hazırlarken ve uygularken kaynak sıkıntımız olmayacak. Tüm gelirlerimizi israfa ve ranta izin vermeden şehrimizin ihtiyaçlarına ve vatandaşlarımıza harcayacağız.”

“Her Mahalleye Kreş Açacağız”

“KADINLARIN TOPLU TAŞIMA KULLANIMLARINDA YÜZDE 30 İNDİRİM”

Kadınların gün içerisinde 11.00 -16.00 saatleri arasında kullanacakları toplu taşıma araçlarına yüzde 30 indirim uygulayacaklarını belirten Başkan Adayı Karataş, “Kadınlarımızın bu indirim ile toplu taşımayı kullanan kadınların daha ekonomik bir şekilde ve aynı zamanda trafiğin sakin saatlerinde seyahat etmelerini sağlanacağız. Şehrimizde yaşayan ve yaşı itibariyle hem bilgi, hem de tecrübe noktasında birikimli büyüklerimizden seçilen bir danışma meclisi oluşturacağız. Bunun yanında kanaat önderleri ile de belli zamanlarda görüşerek görüşlerini alacağız. Afyonkarahisar’ımızı yönetirken bu meclis ile büyüklerimizin tecrübelerinden de âzamî surette istifade etmiş olacağız. Emekli ve yaşlılarımıza ise daha kaliteli ve sürekli hizmet verebilmesi için belediye bünyesinde merkezler açacağız. Mahallerimizde yaşayan emekli ve yaşlıların tespit edilerek, daha iyi hizmet verilmesi ve plan/programlar yapılabilmesi için ‘Emekli ve Yaşlılar Bilgi Bankası’ kurulması sağlanacaktır. Mahalle kültürünü canlı tutmak için Aile Danışma Merkezi, Spor Salonu, Yaşlı Bakım Merkezi, Düğün, Mevlüd, Taziye Kabulü ve Çok Amaçlı Toplantı Salonları ile pek çok ihtiyaca cevap verecek sosyal tesisleri birçok mahallede kuracağız.” dedi.