Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Lokman Özkul
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Hiçbir Zulüm İlelebet Sürmez

Dünya var olduğundan bu yana, zulüm de var olmuştur. Kabil’in yerini zamanla, Firavun, Nemrut, Ebu Cehil, Ebu Leheb gibiler.. günümüzde ise bebek katili soykırımcı Netanyahu ve onun işbirlikçileri, abileri, büyük şeytanlar.. almıştır. Dünyanın gözü önünde inanılmaz bir zulüm sergileniyor. Zulüm demek bile çok hafif kalır, inanılmaz bir soykırım. Duyarlı insanlardan tepkiler yükseliyor, gösteriler yapılıyor, dünyada futbol takımları destek için kıyafetler giyiyorlar, vicdan sahibi herkes soykırıma tepki gösteriyor. Ülkemizde hemen hemen her şehrimizden tepkiler çığ gibi büyüyor. Müthiş bir öfke var, olmak da durumunda. Dünyanın ekser bir kesimi üç maymunu oynuyorsa, tepkisizse; tepki sizsiniz, tepki biz olmak durumundayız. Tepkilerimizi de kırıp dökmeden demokratik yollarla göstermeliyiz. Bebek katili, soykırımcı, devlet görünümlü terör örgütü, Gazze Şeridi’ndeki Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi’ni dahi “doğrudan” hedef aldı. Bu kadar gözü dönmüşlük olamaz, bunu ancak sırtlanlar yapabilir. Hatta sırtlanlara bile rahmet okutuyorlar. Allah’ın lanetlediği kavim sonunu hızlandırıyor. Bunlar er geç yıkılacak, bir an önce olması en büyük temennimiz ve Allah’tan duamız, niyazımız. Şu ana kadar, 11 binden fazla sivil insan hayatını kaybetti Gazze’de. Bunların yaklaşık 5 bini çocuk ve bebeklerden oluşuyor. Dünya böyle bir zulmü görmedi desek yeridir. 1,6 milyardan oluşan Müslüman dünyasının ekseriyeti sessiz. Kınamadan öte gidemiyorlar, kınıyoruz, şiddetli kınıyoruz olmadı biraz daha şiddetli kınıyoruz, laf ü güzaf. Petrol ticaretini ve diğer ticari işlemlerini kesmiyorlar. Devlet görünümlü terör örgütünün dini imanı paradır, ekonomik yönden sıkıntıya düşürürseniz, bunların çöküşü kolay olur. Günümüzde savaşlar sadece patlayıcı silahlarla olmuyor bunun yanında, ekonomik psikoljik ve tıp kullanılarak da olabiliyor, virüs üretimi gibi..
Biz de ülke olarak ticari ilişkilerimizi kesmek durumundayız diye düşünüyorum. Bebek katili soykırımcılarla herhangi bir ticaretimizin olmaması gerekir. Vatandaşımız boykot konularında duyarlı, diğer mekanizmaların da bunu desteklemesi gerekir. Özellikle İsrail tohumu konusunda gerekli adımlar atılmalı. Onun yerine yerli tohum kullanımını teşvik etmeliyiz. Ata tohumu en önemli tercih olmalıdır benim kanaatim. Devlet büyüklerimiz bu konularda gerekeni yapacaklardır, devlet görünümlü örgüte de gereken tepkiyi en üst düzeyde gösteriyorlar. Herkesin anladığı dilden ve yöntemden konuşulmalı hareket edilmeli. Kişiler bazında da bu böyledir, devletler düzeyinde de. Müslüman olmayan bazı ülkeler de devlet görünümlü örgütten elçilerini çektiler, onların elçilerini geri gönderdiler. Diplomatik düzeyde yapılabilecek girişimler. Ticari yönden kısıtlamalara gittiler. Bu ülkeleri ve liderlerini de hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyoruz.
Güneş doğmadan önceki an, karanlığın en zifiri anıdır, bu andan sonra da güneş doğar ve bütün dünyayı aydınlatır. Şu anda da devlet görünümlü örgütün zulümlerinden dolayı en karanlık zifiri dönemi yaşıyoruz. Umuyoruz ve inanıyoruz ki, bunun hemen ardı, aydınlığın tamamen dünyayı kapladığı, güneşin bütün ışıklarıyla aydınlattığı bir zamandır. Bu aydınlık dönem de bütün zalimlerin sonu olacaktır. Zalimlerin gümbür gümbür yıkıldığını göreceğiz ve adalet tüm dünyayı saracak. İnşallah bu dönem en kısa zamanda gerçekleşir..

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER