DOLAR 16,7052 -1.61%
EURO 17,5625 -1.57%
ALTIN 978,52-1,35
BITCOIN 350552-3,36%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Hizmetlerimiz sınırları aştı” – Kocatepe Gazetesi

“Hizmetlerimiz sınırları aştı” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
9 Şubat 2019 10:30
“Hizmetlerimiz sınırları aştı” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"Hizmetlerimiz sınırları aştı"

Belediye’de görevli memur ve işçilerle veda yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Yaptığımız her başarılı işin arkasında sizler vardınız. 10 yıllık görev süremizde yüzümü hep ak ettiniz” sözleriyle personeline teşekkür etti.
31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye’de görevli memur ve işçilere yönelik AFBEL Termal Otel’de veda yemeği düzenledi. Yemeğe, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Başkanı Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Belediye Başkan Yardımcıları; Ziya Arı, Ayfer Örten ve Sabri Demirkapu, daire müdürleri ve birim sorumluları ile memur ve işçi personel katıldı.
“HİZMETLERİMİZ SINIRLARI AŞTI”
Yemekte konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, geride kalan 10 yılda Belediye personeliyle birlikte çok güzel ve başarılı hizmetlere imza attıklarını söyledi. “Yaptığımız her başarılı işin arkasında sizler varsınız” diyerek personeline övgüler yağdıran Başkan Çoban; “Bizler ne kadar takım kaptanlığını yaparsak yapalım; sizlerin özverisi, desteği ve üstün gayreti olmasa başarı elde etmemiz mümkün olmazdı. Sizlerle birlikte sadece Afyon’da değil, Türkiye’nin her tarafında adından övgüyle söz edilen bir belediye yönetimi sergiledik. Hatta hizmetlerimiz sınırlarımızı aştı. Bugün Afrika’ya gidin Belediyemizin dağıttığı 60 bin Kur’an-ı Kerim vardır, bugün Suriye’ye gidin orada pişen ekmeklerde bizim unumuz vardır, katkımız vardır. Arnavutluk’a gidin onlarca yatırımımız vardır. Bu yüzden 10 yıllık süre zarfında yüzümüzü hep ak ettiniz, bizi mahcup etmediniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
“YANIMIZDA OLDUNUZ, GÜÇ VERDİNİZ”
Personelinden helallik de isteyen Başkan Burhanettin Çoban şöyle devam etti: “İlk geldiğimiz 2009 yılında seçim çalışmalarından kaynaklanan nedenlerle, şahsımıza ve ait olduğumuz partiye yapılan saldırılar nedeniyle haklı veya haksız bazı arkadaşlarımızla sorunlar yaşamış olabiliriz. Çok azdır bunların sayısı, 10’u geçmez. Onlar dâhil herkesten helallik diliyorum. Benim sizde bir hakkım varsa sizlere helal olsun. Sizlerin bizim yanımızda olmanız, bize güç vermeniz bizi her zaman bahtiyar eyledi, başarı noktasında rakiplerimizin çok çok önüne çıkardı. İki aydan az bir süre sonra görev süremiz doluyor. Bu şehirde, sizlerle ve değerli Afyonkarahisar halkıyla yaşamaya devam edeceğiz. Mutlu günlerimizi beraber paylaşacağız, acımızda da mutlaka bir olmaya gayret edeceğiz. Doğup büyüdüğümüz topraklardayız, Allah’ın verdiği gün ve saat nispetinde bu topraklarda nefes almaya devam edeceğiz.”
“AFYONUMUZ HİZMET KERVANINDAN GERİ KALMAYACAKTIR”
Afyonkarahisar’daki hizmet kervanının Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’le devam edeceğine inandığını vurgulayan Başkan Çoban, “Aslında biz üçüncü dönem için tekrar aday adayı olacağımızı ifade etmiştik; fakat adaylık nasip değilmiş. ‘Bizden daha iyi bu görevi yapacak arkadaşımız varsa bırakmaya hazırız” cümlesini defalarca kullanmışızdır.’ İl Başkanımız, vekillerimiz şahittir. Ailem de ben de ‘Ey Rabbim, bizim için hayırlısı aday olmamız ise bize onu nasip et, değilse başka şeyleri nasip et’ diye samimi ve içten bu duaları yapmışızdır. İnşallah bu hizmet kervanının değerli Bakanım Veysel Eroğlu, Değerli Milletvekillerimiz Ali Özkaya Bey ve İbrahim Yurdunuseven Bey’in gayretleriyle, yine il teşkilatımızın üstün gayretleriyle Afyonumuzda devam etmesini arzu ediyorum. Takdir elbette milletimizindir ama görünen köy, kılavuz istemez. İnşallah güzel bir uyumla güzel projelerle Değerli Adayımız Mehmet Zeybek Bey, halkımızın karşısına çıkacak ve yine Afyonumuz hizmet kervanından geri kalmayacaktır.” diye konuştu.
“BEN ŞEYTAN MIYIM? KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAYAYIM”
Belediye Başkanı Adayı Mehmet Zeybek ise Başkan Çoban’ın siyaseten kendisinin 40 yıllık yol arkadaşı olduğunu ifade ederek, yaptığı hizmetleri takdirle karşıladıklarını ve kendisine her zaman teşekkür ettiklerini söyledi. Başkan Çoban sayesinde Afyonkarahisar’ın görülmemiş hizmetlerle tanıştığını kaydeden Zeybek, “İnsan kaderini yaşarmış. Takdir-i ilahiye inanan insanlarız. Az önce Başkanımız da ifade etti, Rabbim hayırlısını nasip etsin diye dua ederiz. Takdir bu şekildeymiş. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde partimiz bizi aday olarak görevlendirdi. Belediyeyi biliyorum, çalışanları biliyorum. 1967 yılından bu yana inşaat işiyle iştigal ediyorum, belediyenin her kademesiyle işlerim oldu.” dedi.
Belediye Başkanı seçilmesi halinde kendisinin ‘Belediye personelinin ekmeği ile oynayacağı” yönünde iddialar ortaya atıldığına dikkat çeken Mehmet Zeybek, “Ben şeytan mıyım kimsenin ekmeğiyle oynayayım. Göreve geldiğimde kimsenin rızkıyla oynama gibi bir düşüncem yok, bundan emin olabilirsiniz. Rabbim yeni dönemde kaldığımız yerden olanca hızıyla hizmet yapmayı hepimize nasip etsin” diye konuştu.
Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven de Başkan Çoban’a teşekkür ederken Mehmet Zeybek’e desteklerini bir kez daha dile getirdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.