DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 320846-1,96%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Hodri meydan! Televizyonda anlatalım” – Kocatepe Gazetesi

“Hodri meydan! Televizyonda anlatalım” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
1 Nisan 2017 11:24
“Hodri meydan! Televizyonda anlatalım” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"Hodri meydan! Televizyonda anlatalım"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Dinar İlçesi ile ilçeye bağlı Çapalı, Akgün, Akçaköy köylerini ve Bolvadin İlçe merkezi Ağılönü, Karabağlar mahalleleri ile ilçeye bağlı Özburun Beldesi, Büyükarabağ, Ortakarabağ, Derekarabağ köylerini beraberindeki partililerle birlikte ziyaret ederek, Anayasa teklifine neden “Hayır” denilmesi gerektiğini anlattı.
BİRLİKTE YAŞAMA İRADESİ
Köksal, “Bana görev düşüyor, her birimize tek tek görev düşüyor. Gideceksiniz; komşunuzu, yakınınızı, akrabanızı, arkadaşınızı, kardeşinizi ikna edeceksiniz. ‘Demokrasi istiyoruz’ diyeceksiniz. ‘İşsizliğin önlenmesini istiyoruz’ diyeceksiniz. ‘Birlikte yaşama iradesini gel beraber ortaya koyalım’ diyeceksiniz. ‘Gel, hep beraber 16 Nisan’da sandığa gidelim, çocuklarımıza karşı borcumuzu yerine getirelim ve “Hayır” oyunu kullanalım diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.
80 MİLYONUN
CUMHURBAŞKANI OLMALI
Cumhurbaşkanlığı makamının ülkenin hepsini kucaklayıcı olması gerektiğini söyleyen Köksal, “Getirilen anayasa değişikliği sorun çözen bir anayasa değişikliği değil, tam tersine sorun üreten bir anayasa değişikliği. Şunu unutmayın, cumhurbaşkanlığı makamı bizim ortak paydamızdır. Cumhurbaşkanı tarafsız olmak zorundadır, 80 milyonun cumhurbaşkanı olmak zorundadır. Cumhurbaşkanlığı makamı tarafsız olmaz da taraflı olursa, ülke ikiye bölünür, üçe bölünür, düşünce ayrılığı olur, görüş ayrılıkları olur ve kavga olur. Biz isteriz ki, cumhurbaşkanlığı makamı tarafsız olsun, 80 milyonu kucaklasın, 80 milyonun cumhurbaşkanı olsun” dedi.
SANDIKLARA
BİRLİKTE GİDECEĞİZ
Köksal, şöyle devam etti:
“Başbakanlığın kaldırılmasını istiyor musunuz? Hayır biz de istemiyoruz, hep birlikte istemiyoruz. Başbakanlık makamı korunsun. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yetkilerinin bir kısmının elinden alınıp, bir tek adama verilmesini istiyor musunuz? O zaman gideceğiz, ‘Hayır’ oyumuzu onurumuzla, gururumuzla kullanacağız. 16 Nisan’da sandığa giderken ‘Efendim bugün hava çok güzel, arkadaşlar bekliyorlar, kahvede bekliyorlar, gidip oyun oynayacağım. Bugün hava çok güzel, davet ettiler, hanımların günü var oraya gideceğiz’ demeyeceksiniz. Yakınımızı, kardeşimizi, akrabamızı, kim varsa alacağız ve sandığa götüreceğiz. Çünkü bu seçim bir parti seçimi değil. Bu seçim bir kişinin seçimi değil. Bu seçimlerde demokrasiyi oylayacağız. Çağdaş, parlamenter, demokratik sistemden mi yanayız, yoksa otoriter tek adamdan yana mıyız? Dolayısıyla çağdaş, demokratik bir sistemden yanaysak gideceğiz onurumuzla ‘Hayır’ oyunun altına tercihimizi vereceğiz, mührümüzü kullanacağız, anlaştık mı?”
HAYIR’A MÜHRÜNÜZÜ
VURACAKSINIZ
Milletvekili Köksal, şu vurguları yaptı:
“Buradan açık ve net söylüyorum getirdikleri modelde Sayın Cumhurbaşkanı aynı zamanda partisinin Genel Başkanı olacak mı, olmayacak mı? Olacak. Yazıyor mu? Yazıyor. Bakanlar kendi partisinin bakanları olacak mı? Olacak. Başkan Yardımcıları kendi partisinin başkanları olacak mı? Olacak. Son 2,5 yıldır fiili Başkanlık düzenini yaşıyoruz. Valiler, kaymakamlar kim için çalışıyor? Kaymakamlar tehdit ediyor muhtarları bakın ha diyor köyünüzün nüfusunu biliyorum, sayısını da biliyorum, sorununu da biliyorum evet çıkmazsa düşünün siz. Ne demek bu? Devletin valisi, devletin kaymakamı değil partinin valisi, partinin kaymakamı. Bu model yanlıştır, bu model Türkiye’yi geriye götürür, saygınlığına gölge düşürür diyorsanız hiçbir tereddüt etmeden gideceksiniz ‘Hayır’ oyunun altına mührünüzü basacaksınız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.