Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İBBF’nin 50. Yılına Özel Sergi

AKÜ İİBF’nin kuruluşunun 50. yılında “Afyon’da Gökyüzünün Renkleri” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

AKÜ İİBF’nin kuruluşunun 50.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (İİBF) kuruluşunun 50’inci yıl dönümü kapsamında İİBF ve Afyon Eğitim Vakfı (AEV) iş birliğinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevli Araştırma Görevlisi Hakan Yılmaz’ın “Afyon’da Gökyüzünün Renkleri” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi açılışına; İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Gökhan Demirtaş ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hale Fulya Kaya,  AEV Genel Sekreteri Murat Diker, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Vekili Harun Reşit Han da sergiyi ziyaret ederek Yılmaz’dan sergiye dair bilgiler aldı. Sergi, 31 Mayıs Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

“HAKAN YILMAZ İİBF’NİN 50. YILINA SANATLA KATKIDA BULUNDU”

Serginin açış konuşmasını yapan İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Gökhan Demirtaş, İİBF’nin 50’inci yılını kutlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demirtaş, “Hakan Hoca da 50. yılımızda bize sanat etkinliği ile katkıda bulundu. Afyonkarahisar’da gökyüzü deyince kendimi zaman zaman fotoğraf çekmek için yaptığım yürüyüşleri hatırlıyorum. Bir bozkırda ağacın arkasına yaslandığınızda gökyüzüne baktığınızda aslında Yahya Kemal’in ‘Yürü! Hür mâviliğin bittiği son hadde kadar!  İnsan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar.’ dizeleri aklıma gelir. Bugün de fotoğrafları güzel gördüm. Herkese iyi seyirler.” dedi. AEV Genel Sekreteri Murat Diker ise vakıf olarak üniversite öğrencilerine burs verdiklerini ve sosyal faaliyetlere de paydaş olduklarını dile getirdi. Diker, “Hakan Hocamla da uzun zamandır faaliyetlerimiz oldu. Bu gökyüzü ve doğa fotoğraflarını biz de sergiledik” ifadelerini kullandı.

IBBF’nin 50. yilina ozel sergi (11) kopya

“AFYON, GÖKYÜZÜNÜN TÜM TONLARINI GÖRDÜĞÜMÜZ BİR ŞEHİR”

Araştırma Görevlisi Hakan Yılmaz, yaptığı konuşmada sergiye dair bilgiler aktardı. Yılmaz, sergide Kent Ormanı, Erkmen, Sultandağı, Akdağ ve Kumalar gibi bölgelerden gökyüzü fotoğraflarının yer aldığını belirtti. Yılmaz, “Afyonkarahisar’ın en sevdiğim tarafı gökyüzüdür. Afyonkarahisar, gökyüzünün bütün tonlarını gördüğümüz bir şehir.” dedi. Yılmaz şöyle konuştu: “En güzel tarafı da genel olarak görebildiğimiz şehrin merkezinde olan bir tepe olan Kent Ormanıdır. Sabah orada seher vaktindeki renkleri görmek, hayatın içerisindeki koşuşturmacadan ve diğer şeylerden sizi bir nebze olsa da uzaklaştırıyor. Tepenin bir tarafında gün doğarken diğer tarafında da günbatımını izleyebiliyorsunuz. Onun dışında da Akdağ, Sultandağı, Erkmen ve Kumalar gibi yerlerden fotoğraflarımız sergide var. Afyonkarahisar’ın doğası ve gökyüzü inanılmaz güzel. Sadece zaman zaman başımızı kaldırıp o gökyüzüne bakmak ve biraz o dinginliği, sadeliği yaşamak yeterli diye düşünüyorum.”

IBBF’nin 50. yilina ozel sergi (11) kopya