DOLAR 16,6401 -0.27%
EURO 17,5106 -0.28%
ALTIN 972,72-0,24
BITCOIN 338760-2,04%
Afyonkarahisar
19°

PARÇALI BULUTLU

03:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

“İddialar mesnetsiz ve teyide muhtaç”

“İddialar mesnetsiz ve teyide muhtaç”

ABONE OL
10 Mart 2020 14:00
“İddialar mesnetsiz ve teyide muhtaç”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şubesinin hedefinde olan Sultandağı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, eğitim sendikası iddialarının mesnetsiz ve teyide muhtaç olduğu belirtildi

 

Sultandağı Kaymakamlığından yapılan açıklamada Memur-Sen İl Temsilciliği ile Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanlığınca Sultandağı Kaymakamlığına yönelik mesnetsiz ve teyide muhtaç iddialarda bulunulduğu bildirildi.
“KAYMAKAM GEREKLİ DENETİMLERİ YAPAR”
İlgili kanuna göre ilçe genel idaresinin başı ve merciinin kaymakam olduğunun altı çizilen açıklamada, “Kaymakam, ilçede Cumhurbaşkanının idari yürütme vasıtasıdır. İlçenin genel idaresinden kaymakam sorumludur. Kaymakam, valinin talimat ve emirlerini yürütmekle ödevlidir. Yine mezkûr Kanunun 31. maddesine göre; Kaymakam kanun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve diğer mevzuatın neşir ve ilanını, uygulanmasını sağlar ve bunların verdiği yetkileri kullanır ve ödevleri yerine getirir. Kaymakamlar, 4. maddenin son fıkrasında belirtilen daire ve müesseseler dışında kalan bütün devlet daire ve müessese ve işletmelerini ve özel işyerlerini, özel idare, belediye ve köy idareleriyle bunlara bağlı tekmil müesseseleri denetler ve teftiş ederler. Bu teftiş ve denetlemeyi bizzat veya idare şube başkanları veya validen talep edeceği Bakanlık veya tüzelkişiliği haiz genel müdürlük müfettişleri vasıtasıyla, ortaokul veya bu dereceli öğretim müesseselerini de bizzat veya ilgili müfettişleri marifetiyle denetler.” denildi.
“HAKARETE KARŞI YASAL HAKLAR SAKLI”
Kaymakamın, ilçenin her yönden genel idare ve genel gidişini düzenlemek ve denetlemekten sorumlu olduğu belirtilen açıklamada, “Kaymakam, ilçe memurlarının çalışmalarını ve teşkilatın işlemesini gözetim ve denetimi altında bulundurur. 5442 sayılı Kanunun amir hükümleri doğrultusunda mevzuatla tanınan görev ve yetkiler, yine mevzuatla belirlenen yasal sınırlar çerçevesinde hukuka uygun bir şekilde Kaymakamlığımızca kullanılmaktadır. Bunun dışında İlçe Kaymakamlığımız bünyesinde İlçemizdeki bütün kamu kurumlarımızla olduğu gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle eğitim ve öğretim alanında 25 Ekim 2018 tarihinde göreve başladığımız günden bu güne kadar uyumlu ve koordineli bir çalışma içerisinde bulunduğumuz havidir. Lakin 06 Mart 2020 tarihinde Memur-Sen İl Temsilciliği ile Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanlığınca yapılan basın açıklamasında Kaymakamlığımıza yöneltilen mesnetsiz ve dayanaksız, etik değerlerle bağdaşmayan iddialar nedeniyle şahsıma ve kurumuma yönelik olarak Türk Ceza Kanunu’na göre hakaret ihtiva eden ifadeler yer almaktadır. Bu konuyla alakalı yasal haklarımız mahfuzdur.” ifadeleri kullanıldı.
“İDDA ŞAHSA KARŞI İTİBAR SUİKASTI YAPILMASI”
Açıklamada, ilgili basın açıklamasının başlığında ve sosyal medya paylaşımlarında kullanılan “28 Şubat hortlatılmaya mı çalışılıyor” beyanlarıyla şahsa yönelik itibar suikastı yapıldığına dikkat çekildi. Açıklamada, “Kanun önünde eşitlik, tarafsızlık ve de mevzuata uygunluk içerisinde milli ve ahlaki değerlere bağlı yürüttüğümüz vazife ve yaşam biçimimizle bağdaşmayan bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Göreve başladığımız ilk günden itibaren bugüne kadar devlet görevi üstlendiğimiz birçok yerde ve Sultandağı Kaymakamlığı görevimizde, bütün sorumluluklarımızı gerekli devlet ciddiyeti ve vakarı içerisinde yaptık. Kanun önünde eşitlik, tarafsızlık ve mevzuata uygunluk ilkelerini kendimize şiar edinerek her zaman ve her koşulda ilçemizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın hizmetinde, görevimizi layıkıyla yerine getirmek için çalışmaktayız.” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.