İGM yatırımcıların önünü açmak için olağanüstü toplandı

İGM yatırımcıların önünü açmak için olağanüstü toplandı

İhsaniye İlçesi’ne bağlı Ayazini Köyü ve Döğer Beldesi’nde yatırımcıların işletme açması için yer kiralama talepleri doğrultusunda İl Genel Meclisi olağanüstü toplanarak gerekli kararları aldı
İl Özel İdaresi’nin karar organı İl Genel Meclisi (İGM) dün sabah Meclis Toplantı Salonu’nda olağanüstü bir toplantı yaptı.
“TERÖRE KARŞI TEK VÜCUD DURUŞUN SÜRDÜRÜLMESİ ORTAK TEMENNİMİZ”
Toplantı açılışında konuşan İGM Başkanı Av. Burhanettin Çoban, kahraman TSK ve Emniyet Teşkilatının sınır ötesi operasyonlar nedeniyle gururla takip edildiğini söyledi. Çoban, “Her türlü övgü ve takdir TSK ve Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarınadır. Terör örgütü tarafından acımasızca, vahşice katledilen 13 şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. İnşallah bu operasyonların arkası gelecek. Zaten tamamen beli kırılmış bir terör örgütü var. İnşallah terör örgütü bir daha ayağa kalkamayacak hale gelecek. Bu konuda da tüm siyasi partilerimizin, terör örgütü temsilcisi parti hariç bir ve beraber olduğunu görmek hepimizi mutlu ediyor. İnşallah böyle milli meselelerde siyasi partilerimizin ve siyasi parti mensuplarımızın hem Ankara’da hem de 81 vilayetimizde bu duruşunu devam ettirmeleri hepimizin en büyük temennisidir. Bundan da gerçekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.
ÖZEL İDARE FAALİYTLERİ KİTAPÇIK HALİNDE İGM ÜYELERİNE DAĞITILDI
Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Şuhut Meclis Üyesi Gültekin Özdemir’in önceki gün kalp krizi geçirdiğini belirterek Özdemir’e acil şifalar diledi. Çoban, meclis üyeleri adına Özdemir’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiğini bildirdi. Toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’un Şubat ayı olağan toplantılarının son birleşiminde yaptığı kurumsal brifing kitapçıkları meclis üyelerine dağıtıldı.
ÖZEL SEKTÖRÜN YER TALEBİ MECLİS’TE UYGUN GÖRÜLDÜ
İhsaniye İlçesi’ne bağlı Ayazini Köyü’nde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 187 ada, 164 parsel numaralı 7 bin 485, 39 metrekare yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın, tek parça halinde veya kısmi olarak üzerine ticari nitelikte işyerleri yapmak amacıyla yatırımcılara tahsisine karar verildi. 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi hükümleri uyarınca pazarlıkla 10 yıl süreyle kiraya verilmesini uygun gören komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.
Konu hakkında açıklama yapan Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, “Bilindiği üzere Frig Vadisi bölgesinde özellikle Ayazini köyü ve Döğer beldesinde çok güzel çalışmalar yapılıyor. Buraya özel sektörün ilgisi artıyor. Özel sektörün kafe restoran satış yeri tarzında talepleri olduğu için onlara yer sağlanması için ihaleye çıkılacak.” dedi.
Ayazini Köyü’nde mülkiyeti İdare’ye ait 187 ada, 164 parsel numaralı, 7 bin 485,39 metrekare yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın tek parça veya kısmi olarak, üzerine ticari nitelikte işyerleri yapmak amacıyla yatırımcılara pazarlıkla 10 yıl süreyle kiraya verilmesini uygun gören İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oybirliği ile kabul edildi. 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi hükümleri uyarınca taşınmaz pazarlıkla 10 yıl süreyle kiralanacak.
EMRE GÖLÜ MESİRE ALANI 5 YIL SÜREYLE KİRALANACAK
Öte yandan meclis İhsaniye İlçesi’ne bağlı Döğer Beldesi’nde mülkiyeti Hazineye ait Orman Genel Müdürlüğüne tahsis edilen taşınmazın İl Özel İdaresi adına kiralama işlemi tamamlandıktan sonra “Emre Gölü B tipi mesire alanı” olarak kullanılmak ve işletilmesine karar verdi. İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi hükümlerince pazarlıkla, İl Özel İdaresince 5 yıl süreyle 3. kişilere kiraya verilmesini uygun gören İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oybirliği ile kabul edildi.
İHTİYACA GÖRE MÜDÜRLÜKLERDEN YARDIM ALINACAK
2021 Yılı yatırım programında bulunmayan HİS.YÜS.YAS ile yağmurlama sulamalar, damla sulamalar ile acilen çözümlenmesi gereken içme suyu ve kanalizasyon inşaatlarının yapılması, içme suyu sondaj kuyusu açılması, ihtiyaç duyulan inşaat malzemelerinin ve iş makinesi akaryakıtının, İl Özel İdaresi ambarlarından verilmesi talebi uygun görüldü. İnşaatın yapımı sırasında kullanılacak malzemelerin nakilleri ile kazı işlerinde iş makinelerinin ve araçlarının kullanılması, ilgili personelin görevlendirilmesi, 2021 yılı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü programında bulunmayan, ihtiyaç duyulan malzeme ve makinelerinin akaryakıtının İl Özel İdaresi ambarlarından verilmesi, bakım ve onarım sırasında kullanılacak malzemelerin nakillerinde ve kazı işlerinde idareye ait iş makineleri, araçları ve ekipmanlarının kullanılması isteğini uygun gören komisyon raporu kabul edildi. Meclis üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekterliğine yetki verilmesini oy birliği ile kabul etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, gerekli durumlarda teknik konularda ilgili müdürlüklerinden yardım alınacağını ifade etti. Meclisin olağan Mart ayı toplantılarının ilk birleşimi 1 Mart 2021 Pazartesi günü saat 10.30’da başlayacak. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi