Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İl Başkanı İken Yapılmayan Projelerin Peşine Niye Düşmediniz?”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’a, il başkanı iken yapılmayan projelerin peşine niye düşmediğini sordu.

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, 2. Belediye Şehir Çarşısı’nda yıkılan dükkânlardan 55 hak sahibinin hakkını vermeyenlerin kentsel dönüşüm vaadine kimsenin inanmayacağını belirtti.

“19 AYDIR 55 KİŞİNİN HAKKINI VERMEYENLERİN KENTSEL DÖNÜŞÜM VAADİ İNANDIRICI DEĞİL”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, 2. Belediye Şehir Çarşısı’nda yıkılan dükkânlarda hakkı bulunan 55 kişiye 19 aydır haklarının verilmediğini dile getirdi. Başkan Adayı Yağcı, “55 Kişiye 19 aydır hakkını vermeyenlere bugün 2 bin sosyal konut ve Mısri Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm vaadine kimse inanmaz. 20 yıldır AK Parti Belediyeciliği ile yönetilen Afyonkarahisar’da halkın her seçimde aynı vaatlerle kandırıldı. İnsanlarımız bir şehir efsanesi olan ‘İktidardan olan partiyi seçmezsen hizmet gelmez’ sözüyle kandırılmaya çalışıyor. Tıp ki hayal olan projelerin yapılmayarak kandırdıkları gibi, biz diyoruz ki 22 yıldır AK Parti iktidarı var. 20 yıldır AK Parti Belediyeciliği var. Şimdi biz soruyoruz. 20 yıldır ne yapmak istediler de engel olundu? AFRAY’ı yapmak istediler de biz mi engel olduk? Temel attılar hayırlı olsuna gittik temeli yerinde bulamadık. 15 Mart’ta açılacak dediler, gittik ne temel var ne AFRAY var.” dedi.

“HER BEŞ YILDA BİR KANLICA’DA DEVLET HASTANESİ SÖZÜ VERİLİYOR”

“Her 5 yılda bir Kanlıca’da Devlet Hastanesi sözü veriliyor. Yine seçim dönemi geldi yine devlet hastanesi diyorlar.” diyen Başkan Adayı Yağcı, sözlerine şöyle devam etti: “Ortada Devlet Hastanesi yok. Teleferik Projesi aynen başladığı yerde duruyor. Ne başlangıcı ne biteceği tarih bellidir. İnsanlarımız kandırılmaktan yoruldu. Şeffaf belediyeciliği biz burada öne çıkarmak istiyoruz. Şeffaf belediyecilikte ne zaman yapılacak? Ne zaman bitecek? Bunu insanlarımız hiçbir zaman göremiyor” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ’NİN ADAYI İL BAŞKANI İKEN NİYE YAPILMAYAN PROJELERİN PEŞİNE DÜŞMEDİ?”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay,’ı sert bir dille eleştiren Başkan Adayı Yağcı, şunları kaydetti: “Sorumlu muhalefet anlayışı ile bir duruş ortaya koyuyoruz. Biz AFRAY neden bitmedi demiyoruz? AFRAY’ı 15 Mart 2024’de bitireceğiz dediniz neden bitirmediniz diye soruyoruz. Çünkü bitiş tarihini kendileri verdiler. Verdiğiniz sözü neden tutmadınız. AK Parti’nin Belediye Başkan adayı geçmiş dönemde İl başkanı idi. Kendisi döneminde bu icraatlerin peşine neden düşmedi? Neden bu işlerin bitirilmesi ile ilgili bu kaygıyı neden duymadı? Kendisinin bu kaygıyı il başkanı olduğu dönemde taşımamış olmasından dolayı inandırıcılığı kalmıyor. İki bin konut yapacağız diyorlar. Mısri Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapacağız diyorlar. 19 ay 2. Belediye Şehir Çarşısını yıktınız. Siz 19 ay oldu oradaki 55 hak sahibi hakkını daha ödemediniz. 55 kişinin hakkını vermediniz, parasını vermediniz, anlaşmaya varmadınız, şimdi 2 bin sosyal konut, Mısri Mahallesi’nde kentsel dönüşümü yapacağınıza kim inanır? İnsanlarımız hayal projelerle yoruldu. Afyonkarahisar vizyonunu değiştirmesi kabuğunu kırması lazımdır. Bundan önceki verilen sınavlar maalesef kötü. Bu kötü sonuçla iktidar bir finale doğru gidiyor.”