DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3674701,79%
Afyonkarahisar
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İpin ucu onların elinde olursa!…

ABONE OL
18 Mart 2020 13:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyayı özellikle de Türkiye’mizi ilgilendiren mülteciler konusunu analiz etmeye çalışacağız.
Türk İslam kültürü mültecileri yerinden yurdundan olmuş; korunmaya muhtaç misafir olarak görür. Mülteciye de gerekli ikramları yapar. Sığınma sonrasında da onu gerektiği şekilde uğurlar. Mülteci’nin hangi milletten ırktan olduğu da bizim kültürümüzde çok önemli değildir. Olur ki; Allah Rızası için gösterilen misafirperverlik karşı tarafın kültürümüze yönelmesine vesile olur.
Batı kültüründe ise sığınmacıların, mültecilerin karşılanmasında ırk ayrım yapıldığını görmek mümkündür. Hatırlardadır; Macaristanlıların müslüman mültecilerin üzerine köpek saldıkları, yine hatırdadır ki batılı gazeteci kucağındaki çocukla yürümeye çalışan yaşlı adama çelme takıp düşürdüğü ibretlik hadise ve daha niceleri.
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kuruluşundan bu yana, milletler arasındaki sorunları çözdüğüne şahit olunmayan bir kurum görünümündedir Birleşmiş Milletler. 1945’te New York’taki Manhattan’daki 6 Blokluk dev binalara taşınan BM’lerin arsasını küresel sermaye babalarından Rockfeller hediye etmiştir. Toplanır, dağılır, bildiri yayınlar HAKLInın değil güçlünün yanında yerini alır. Özellikle İslam dünyasını ilgilendiren konularda menfi kararlar aldığı aşikardır. SIRP-BOSNA-KOSOVA-DAĞLIK KARABAĞ-KÖRFEZ savaşı, FİLİSTİN-İSRAİL çekişmelerinde aldığı kararlar çok dikkat çekicidir.
Birleşmiş Milletler’in bir mülteciler yüksek komiserliği vardır. Bu komiserlik de baronların çirkin suratını gizleyip BM’leri barış yanlısı sevecen göstermeye yarar. İyi niyet elçilerini de özellikle tanınan sempatik yüzlerden seçer Angelina Jolie gibi. CNN, EL CEZİRE, FOX-BBC ve dolayısıyla ulusal TV kanallarında da mülteci çocuklarını görünce üzülmemek mümkün mü? En ilginç olanı da bu krizleri meydana getirenlerden hiç bahsedilmemesidir.
2016 yılında ABD 1,5 milyar dolara yakın, Avrupa Birliği de onun yarısı kadar bir meblağı BM mülteciler yüksek komiserliğine bağışlamıştır. İşte BM’lerin patronları! Afganistan-Irak-İran-Suriye’den Avrupa’ya mülteci taşıyanlar kişi başına 4-10 bin dolar alarak kişileri borçlandırarak taşıma yaptıkları belgelenmiştir.
Küresel dünya hayalini kuran ABD en çok mülteciler konusunu konuşur ama en az mülteci kabul eder. 2014 yılında vatandaşlık ve göçmenlik statüsü verdiği topu topu 1519 kişi. Bu kişiler de diğer ülke teröristleri ya da onları sevenler. ABD yi mülteci ölümleri, bebek cesetleri, mülteciye yapılan eza-cefa ilgilendirmiyor; ilgilendirmez de.
Dünyaya hükmeden, adalet dağıtan Türk milleti batıl hasta toplumları İslam güneşi ile tedavi etmeye çalışırken o toplumların hastalıklı hallerini alıp kendi inancının, kültürünün yerine koymaya çalışırsa sonuç kötü olur. İnşallah milletimiz uyanacak ve tüm dünyaya yeniden muştusunu yayacaktır.
*Aylık Bayrak dergisi 1297 sayı. İbrahim Ayanın yazısından faydalanılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.