Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İrfan Değirmenci Ne Kadar Oy Aldı

Gazeteci İrfan Değirmenci, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi için Ankara’nın Çankaya İlçesi TİP Belediye Başkan Adayı olmuştu. Peki, Değirmenci ne kadar oy aldı?

Gazeteci İrfan Değirmenci, 31

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarına göre dikkat çeken siyasi adaylardan biri olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara Çankaya Belediye Başkan Adayı İrfan Değirmenci için sandıktan umduğu sonuç çıkmadı.

DEĞİRMENCİ YEREL SEÇİMLERDEN DE İSTEDİĞİNİ ALAMADI

İrfan Değirmenci, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili adayı olarak gösterilmişti. Milletvekili seçimlerinden istediğini alamayan İrfan Değirmenci 31 Mart yerel seçimleri için de TİP’in Çankaya adayı olmuştu. Yerel seçimlerin sonuçları netleşmeye başlarken en merak edilen isimlerden biri olan Değirmenci yine beklediği alamadı. Kesin olmayan sonuçlara göre Çankaya’da CHP’nin adayı Hüseyin Can Güner yüzde 65.45 AK Parti’nin adayı Duhan Kalkan yüzde 15.37, TİP’in adayı İrfan Değirmenci ise yüze 5.84 oy aldı. İrfan Değirmenci, “Seçim sürecinde bir kez dahi ekranına çıkarılmadığım Halk TV’ye elbette dönmeyeceğim.” ifadelerine yer verdi.