Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İscehisar, Türkiye’nin Doğal Taş Pazarındaki Rekabet Gücünü Artıyor”

 İscehisar Kaymakamı Özlem Kılıçtürk, ilçenin Türkiye’nin dünya doğal taş pazarındaki rekabet gücünü arttırdığını açıkladı

 İscehisar Kaymakamı Özlem Kılıçtürk,

İscehisar Kaymakamı ve İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Kılıçtürk 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında İzmir’de 29’uncusu düzenlenen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı değerlendirdi.

İscehisar, Türkiye'nin Doğal Taş Pazarındaki Rekabet Gücünü Artıyor

“İSCEHİSAR’IMIZI DÜNYAYA

Kayamam Kılıçtürk, İscehisar Belediye Başkanı ve İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan Kılınçarslan ile birlikte fuarda Afyonkarahisar ve “Mermerin başkenti” İscehisar’dan katılan firmaları standlarında ziyaret ettiklerini belirtti. Kılıçtürk, şunları kaydetti: “Fuarın büyüklüğü ve uluslararası katılım göz önüne alındığında İscehisar’ın bu önemli etkinlikteki temsili gurur verici. 1077 firmanın stand açtığı, 70 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçinin katıldığı bu büyük organizasyonda Mermerin Başkenti konumundaki İscehisar’ımızı dünyaya tanıtan firmalarımıza teşekkür ediyor, yapacakları ihracat ile Türkiye ekonomisinin büyümesine sağlayacakları katkıdan dolayı da tebrik ediyorum. Marble İzmir Fuarı’nda İscehisarlı firmalarımızın yoğun ilgi görmesi ve başarılı bir şekilde temsil edilmesi, bölgemizin doğaltaş sektöründeki potansiyelini ve uluslararası arenadaki rekabet gücünü bir kez daha ortaya koydu. İscehisar, Türkiye’nin doğal taş pazarındaki rekabet gücünü artıyor.”

İscehisar, Türkiye'nin Doğal Taş Pazarındaki Rekabet Gücünü Artıyor

“FİRMALARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Kaymakam Kılıçtürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Mermer firmalarının İscehisar’ın doğal kaynaklarını ve üretim yeteneklerini dünya doğal taş pazarında tanıtarak hem bölge hem de ülke ekonomisine olan katkısını artırmaya devam edeceklerine inanıyoruz. Firmaları desteklemek ve bölgenin marka değerini uluslararası alanda daha da güçlendirmek için gereken her türlü desteği vereceğiz. Sektörün ve İscehisar’ın büyümesinde emeği geçen firmalara başarılar diliyorum.”