Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İstiklal Marşı Bizim Tarihimizdir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İstiklal Marşı’nın kabulünün 103’ncü yıl dönümünde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy ve milli mücadele kahramanlarını rahmetle, saygıyla andığını belirtti. Yurdunuseven, “İstiklal Marşı bizim tarihimizdir. Bize bu marşı emanet eden Mehmet Akif Ersoy’u minnetle anıyoruz.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

İstiklal Marşının 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiğini belirten Milletvekili Yurdunuseven, İstiklal Marşı’nın, Türk milletinin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu kaydederek, “İstiklal Marşı bizim tarihimizdir. Türk Milleti tarihe damgasını İstiklal Harbi ile vurmuştur. İstiklal Harbi İstiklal Marşı’nın temin ettiği mantık ve iradeyle kazanılmıştır. Milletimizin bağımsızlık duygularını güçlendirerek ilham kaynağımız haline gelen İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olarak kabul edilmiştir. Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuş, kahramanlığını, azmini ve cesaretini ölümsüzleştirmiş olan İstiklal Marşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir. İstiklal Marşı’mızın kabulünün 103’ncü yıl dönümünde vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve milli mücadelemizin kahramanlarını rahmetle, saygıyla anıyorum. Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.” dedi.